Grzech nieskuteczności02.01.2022r.
Niepowodzeniem zakończyły się obydwa występy emkaesiaków w trzeciej serii gier ligi halowej w Rychnowach i zarazem pierwszej w nowym roku. Czerwono-Niebiescy ulegli dwukrotnie drużynie Liceum Ogólnokształcącego Sportowego z Człuchowa (2:4 i 1:4) i jeśli mielibyśmy najszybciej znaleźć największy mankament w postawie debrznian wystarczy napisać o braku skuteczności...

Potyczki z LOS-em mogły się podobać, bo zespoły toczyły zacięty bój, obejrzeliśmy sporo ładnych akcji, a sytuacji podbramkowych było bez liku. Nie prowadziliśmy ani razu, chociaż usilnie atakował głównie MKS. Posiadaliśmy inicjatywę, a rywale skupili się na obronie i groźnych kontrach. Ponieważ mieli w swoich szeregach znakomicie radzącego sobie w hali Jakuba Golińskiego (siedem z ośmiu goli ekipy!), to mamy jedną z przyczyn porażek. Ponadto świetnie i z wyczuciem bronił Karol Sowiński, wspierali go doświadczeni Łukasz Płóciennik, Maciej Przyszlak oraz Krystian Stanios (plus oczywiście młodzież). Wobec zmarnowanych przez team z Grodu Dzika wielu wybornych sposobności na gole mamy anatomię przegranych w pigułce.

W drużynie debrzeńskiej między słupkami uwijał się tym razem Jakub Nykiel, a w polu dysponowaliśmy Maciejem Domańskim, Michałem Kawczakiem, Bartłomiejem Licą, Wojciechem Marcem, Norbertem Muchą, Michałem Pacholikiem i Sebastianem Stalką. W pierwszej konfrontacji do siatki trafili Mucha i Kawczak, w drugiej tylko "Kawa".

Trzeci weekend rozgrywek był okrojony, gdyż nie stawili się do szkolnego obiektu piłkarze Piasta Człuchów, oddając walkowerem spotkania z Liderem Rychnowy. Spadliśmy na szóstą lokatę w klasyfikacji, ale przypomnieć warto, iż w finałowych zmaganiach 30 stycznia wezmą udział cztery czołowe drużyny i wciąż MKS ma realną szansę, aby znaleźć się w tym gronie. Okazja do podreperowania dorobku punktowego nadarzy się 9 stycznia, kiedy odbędziemy dwumecz z Płomieniem Płonica.

Wyniki III kolejki

Lider Rychnowy- Piast Człuchów 5:0 (walkower)
LOS Człuchów- MKS Debrzno 4:2
Piast Człuchów- Lider Rychnowy 0:5 (walkower)