Bilans rundy jesiennej (1) - juniorzy F2 04.01.2022r.
Rozpoczynamy serię materiałów podsumowujących wydarzenia w I rundzie kampanii 2021/2022 w ligach, w których biorą udział drużyny reprezentujące MKS Debrzno. Dzisiaj czas na odcinek pierwszy i lapidarne spojrzenie na dokonania zespołu rocznika 2014 (i młodsi), czyli juniorów F2. To tej ekipie, prowadzonej przez Krzysztofa Dudzica, wiodło się najlepiej spośród czterech "orlikowych", a zatem grających systemem turniejowym.

Czerwono-Niebiescy rywalizując z JFA Przechlewo, Kolejarzem Chojnice i Kaszubią Studzienice radzili sobie bardzo dobrze, ponosząc tylko jedną porażkę w dziewięciu meczach. Nie mieliśmy problemu ze zdobywaniem bramek, a ich liczba (57) może imponować. Aż 21 było autorstwa najskuteczniejszego zawodnika debrznian Wiktora Wasyłyka. Co ciekawe, jedyną piłkarką, która nie zdobyła gola w lidze była Iga Wegner, a więc... bramkarka.,

Kadrę teamu znad Debrzynki tworzy osiem osób (wszyscy zagrali przynajmniej raz) i ta jej szczupłość to jedyny mały minus. Nie ma jednak powodów do paniki, sądzimy, że wkrótce doszlusują do niej kolejni kandydaci na futbolistów i trener będzie miał większy wybór. Dwoje debiutantów jesienią to najmłodszy w zespole (sześć lat!) Franciszek Szuber oraz wspomniana I. Wegner.

Pisaliśmy już o tym, że w trakcie jesiennych zmagań zaniechano decyzją PZPN-u publikowania tabel. My pozostawiliśmy je na stronie internetowej, w każdym zresztą roczniku. Brak klasyfikowania zespołów rozbudza wątpliwość w jakiej formule mali piłkarze spotkają się w II rundzie. Czy Podokręg Słupski podzieli stawkę na nowo wg tabel niewidocznych dla ogółu w systemie Extranet, czy po prostu zagramy jeszcze raz z tymi samymi drużynami? Wśród juniorów F2 mieliśmy łącznie 15 klubów w czterech grupach i należy mieć nadzieję, że wszyscy w komplecie przystąpią do drugiej fazy sezonu.

Razem: 3 turnieje, 9 meczów, 8 zwycięstw, 0 remisów, 1 porażka, 24 punkty, bramki 57-10

Turnieje:
Aleksander Jarosz 3, Wojciech Obarzanek 3, Iwo Traczyk 3, Wiktor Wasyłyk 3, Iga Wegner 3, Franciszek Szuber 2, Lena Wegner 2, Maksymilian Ogierman 1

Gole:
21- Wiktor Wasyłyk, 12- Aleksander Jarosz, 10- Iwo Traczyk, 6- Lena Wegner, 5- Franciszek Szuber, 1- Wojciech Obarzanek i Maksymilian Ogierman + 1 gol samobójczy