AKTUALNOŚCI
Płomień ambitny, lecz zgaszony12.01.2022r.
Kilka tygodni czekaliśmy na zwycięstwa drużyny MKS-u Debrzno w lidze halowej w Rychnowach, ale po serii niepowodzeń debrznianie wrócili wreszcie na właściwą ścieżkę i zainkasowali w niedzielne popołudnie 9 stycznia dwie wygrane w konfrontacjach z Płomieniem Płonica. O ile pierwsza potyczka przebiegała pod znakiem zdecydowanej dominacji Czerwono-Niebieskich, to już rewanż przyniósł dużo więcej emocji.

W premierze skończyło się wysoko, gdyż wynikiem 7:1, a hat tricka zapisaliśmy Michałowi Pacholikowi. Oprócz "Kołka" do siatki trafili kolejno Krzysztof Dudzic (z karnego), Maciej Domański, Norbert Mucha i Wojciech Marzec. Już do przerwy emkaesiacy prowadzili 3:0, a jedynego gola straciliśmy... dwie sekundy przed końcowym gwizdkiem.

Drugi mecz okazał się znacznie trudniejszy. Rywale wygrywali 1:0, przed przerwą zdobyliśmy dwie bramki (W. Marzec i Bartłomiej Lica), ale zażarta walka trwała przez niemal całą drugą połowę i dopiero minutę przed finiszem niepewną sytuację wyjaśnił golem na 3:1 K. Dudzic. Oczywiście zmarnowaliśmy sporo wyśmienitych okazji na większą zdobycz, ale należy przyznać, że i pod naszą "świątynią" wiele razy było gorąco, a na wyróżnienie zasłużył bardzo dobrze broniący Piotr Prądziński.

W ekipie znad Debrzynki grało ośmiu zawodników, oprócz wcześniej wymienionych również Jakub Nykiel. 16 stycznia dwumecz ze Skrą Bińcze. Na razie przesunęliśmy się w górę klasyfikacji, na czwartą lokatę i trzeba jej pilnować, aby pojawić się za trzy tygodnie w turnieju finałowym. Organizatorzy poinformowali (po konsultacji z uczestnikami imprezy) o drobnej, ale ważnej zmianie w ligowym kalendarzu. Otóż 30 stycznia odbędą się jedynie decydujące rozgrywki wśród najlepszego kwartetu, a planowaną także na ten dzień siódmą, a więc ostatnią serię I fazy przeniesiono na 24 i 26 stycznia. Team debrzeński zmierzy się wówczas w tym pierwszym terminie z Kolejarzem Wierzchowo.