Towarzysko przy stołach w Okonku 19.01.2022r.
Wtorkowy wieczór 18 stycznia drużyna tenisa stołowego MKS-u spędziła w hali Szkoły Podstawowej w Okonku, gdzie odbyła sparingową potyczkę z grającą w IV lidze wielkopolskiej ekipą UKS Żacy. Czerwono-Niebiescy wygrali tę towarzyską konfrontację 10:8 i było to najpewniej ostatnie spotkanie w tym sezonie emkaesiaków, bo rozgrywki ligowe (które niedługo oficjalnie podsumujemy) już za nami. Poza tym w kalendarzu widnieją jeszcze dwa turnieje pingpongowe w Debrznie, o czym szerzej napiszemy wkrótce.

Wśród gospodarzy prym wiódł Patryk Lewandowski, bardzo dobrze spisywał się również Sebastian Guss, który zaliczył gościnny występ w okoneckim teamie. Gussa pamiętamy z gier na II-ligowym szczeblu w barwach Sparty Złotów przeciwko MKS-owi w edycjach... 2007/2008 oraz 2008/2009!

W najciekawszym pojedynku dnia Daniel Orłowski po meczu stojącym na wysokim poziomie pokonał Gussa 3:2. Ogółem "Gwarek" triumfował w trzech singlach, podobnie jak Sebastian Michno, dwa oczka do dorobku zespołu dorzucił natomiast Mirosław Kisełyczka. Ponadto w teamie z Grodu Dzika pokazali się Lech Wrzeszcz i Adam Łukaszewski. O końcowym, minimalnym zwycięstwie naszej drużyny przesądziły jak się okazało dwa kluczowe punkciki zdobyte w grach podwójnych.

Wynik był istotny głównie dla celów statystycznych i dokumentacyjnych, najważniejsza była możliwość zagrania z rywalami, z którymi nie mamy okazji spotykać się na co dzień, co zawsze jest cenne i rozwija drużynę.

UKS Żacy Okonek- MKS Debrzno 8:10

Punkty dla MKS-u: Daniel Orłowski 3, Sebastian Michno 3, Mirosław Kisełyczka 2 oraz w grach podwójnych Orłowski/Wrzeszcz i Kisełyczka/Michno.

Wyniki poszczególnych gier:

Patryk Lewandowski- Daniel Orłowski 3:0