Stabilizacja to na razie słowo nieznane, 3:6 z Kolejarzem05.02.2022r.
Niezłe 70 minut i kiepska końcówka kontrolnego spotkania z Kolejarzem. Przegraliśmy na boisku w Tucholi mecz rozgrywany przy sztucznym oświetleniu wysoko, bo 3:6 mimo, iż długo dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikom. Niestety, kolejny raz trener Paweł Władyczak miał olbrzymie kłopoty ze składem, a o tym jak to obecnie wygląda niech zaświadczy porównanie z poprzednim sparingiem z Orkanem Śmiłowo w Wałczu. Spośród czternastu piłkarzy, którzy zagrali z Kolejarzem jedynie czterech(!) biegało po boisku tydzień wcześniej...

Chodzi o Władyczaka, Błażeja Boruckiego, Macieja Kowalskiego i Klaudiusza Postka. Roszady trzeba przyznać rzadko spotykane w takim wymiarze, nawet biorąc pod uwagę, że jesteśmy w trakcie zimowego okresu przygotowawczego i siłą rzeczy sporo testujemy. Podkreślmy następny w ostatnim czasie debiut. 45 minut zagrał Adrian Grabka, który w przeddzień zawodów świętował szesnaste urodziny, a godzi się wspomnieć, że kontynuuje z powodzeniem rodzinne tradycje. Jego ojciec Sebastian Grabka w latach 1994-2002 rozegrał 201 meczów w drużynie seniorów Czerwono-Niebieskich, strzelając 11 bramek.

Po bardzo długiej przerwie między słupkami stanął Paweł Wieszewski (dotychczas jedynie epizody jesienią 2018 roku), cieszą też powroty do gry nieobecnych dotąd w potyczkach towarzyskich Michała Kawczaka, Damiana Kamowskiego, Sebastiana Stalki i szczególnie Gracjana Wendy, dla którego był to pierwszy występ od... czerwca 2021 roku.

Zaczęliśmy źle rozgrywaną późnym wieczorem konfrontację z chojniczanami, bowiem w 3 min. po prostym błędzie Boruckiego uratował drużynę słupek. W 8 min. już się nie obroniliśmy, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Pacek, którego drugie uderzenie okazało się skuteczne. Zaraz potem w sukurs P. Wieszewskiemu przyszła poprzeczka. W zasadzie premierowy atak debrznian przyniósł powodzenie. Na 1:1 wcelował głową w 12 min. Stalka. Asystował mu Borucki, a w ataku uczestniczył także Michał Pacholik. W 14 min. znowu Stalka, tym razem z wolnego, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. W 19 min. 2:1 dla Kolejarza. Gola strzelił Mateusz Kerszk, trafiając mocno po długim rogu. Całość niestety zaczęła się od niefortunnego wznowienia gry przez P. Wieszewskiego.

W 22 min. rywale obili słupek, a 120 sekund potem... było 2:2. Świetnym podaniem obsłużył Pacholika Władyczak, "Kołek" przymierzył w poprzeczkę, a nadbiegający Kamowski swobodnie dopełnił formalności do pustego prostokąta. Mógł zresztą szybciutko ponownie zdobyć gola, ale nie wykorzystał znakomitej szansy w 25. minucie...

Następne minuty w wykonaniu emkaesiaków podobały się. W 32 min. umiejętnie wyprowadzona kontra, Władyczak piętą dograł Pacholikowi, ale strzał Michała był niecelny. Brawa biliśmy w 38. minucie. Zagrywał Pacholik i to tak precyzyjnie, że Kawczakowi nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę do opuszczonej bramki. Jeszcze w 41 min. obejrzeliśmy akcję Stalki i Pacholika, która powinna przynieść kolejną zdobycz. Zamiast niej na przerwę schodziliśmy z rezultatem 3:3, bo w 43 min. po wrzutce z wolnego i zgraniu głową Tobiasz Sawa z bliskiej odległości pokonał P. Wieszewskiego.

Po przerwie przez dobre 25 minut równa gra, bez dominacji którejś ze stron. W 55 min. dwie akcje debrznian i dwa kornery. Najpierw po ładnej próbie Wojciecha Marca, a potem kolejny po wrzutce Stalki, zagraniu Władyczaka i świetnej okazji Krzysztofa Dudzica. W 70 min. szybki atak w wykonaniu Pacholika finalizował Kamowski, lecz zbyt słabym uderzeniem. W 72 min. nadzialiśmy się na kontrę Kolejarza i Sawa trafił do pustej bramki po dynamicznej akcji. MKS pogubił się w tym fragmencie i w 77 min. znowu Sawa (hat trick) umieścił piłkę w siatce. Wynik na 6:3 ustalił Paweł Arndt w 87. minucie, bo chociaż mieliśmy swoje sposobności w tym okresie gry (w 78 min. A. Grabka, w 81 i 83 min. Władyczak), to generalnie wyraźnie przeważali przeciwnicy, na co nie potrafiliśmy ripostować.

W czwartej "kontrolce" w sobotę 12 lutego o godz.14.00 zmierzymy się na Euroboisku w Wałczu z Polonią Jastrowie.

MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 3:6 (3:3)

0:1 Bartosz Pacek (8)
1:1 Sebastian Stalka (12)
1:2 Mateusz Kerszk (19)
2:2 Damian Kamowski (24)
3:2 Michał Kawczak (38)
3:3 Tobiasz Sawa (43)
3:4 Tobiasz Sawa (72)