Triumf debrznian w premierowej imprezie07.02.2022r.
Zaczęliśmy cykl halowych zawodów dla dzieci i młodzieży od zwycięstwa gospodarzy w rywalizacji rocznika 2007! Podopieczni Dariusza Piekarskiego zasłużenie sięgnęli po pierwsze miejsce w turnieju, wygrywając w finale z Krajną Sępólno Krajeńskie 3:1. Zgarnęli również jedną z trzech nagród indywidualnych, bo Antoni Sadowski (na co dzień zawodnik z pola) z drugiej drużyny Czerwono-Niebieskich został najlepszym golkiperem.

Blisko tytułu króla strzelców był Olivier Rudziński (MKS II), ale przegrał dogrywkę na karne z Bartoszem Chwiłką (Krajna Wyrzysk). Obaj futboliści zdobyli po 7 bramek. MVP zawodów obwołano głosami trenerów i sędziów (Mariusz Hoppe i Artur Włoch) Macieja Zenela z Sępólna Krajeńskiego, chociaż niewiele mniej wskazań uzyskał debrznianin Wiktor Wrzeszcz.

Mecze przebiegały sprawnie, stały na zróżnicowanym poziomie. Można jednak podsumować, że teamy, które przedarły się do czołowej czwórki pokazały niezły futbol i dostarczyły kibicom wielu emocji.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, zwycięska dodatkowo torby na sprzęt, wyróżnieni piłkarze statuetki oraz piłki. Suweniry wręczał trener-koordynator Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno Paweł Władyczak. Smaczny obiad przygotował Jakub Szyszka, opiekę medyczną na zawodach pełnił Wojciech Marzec. Podziękowania także dla Bartłomieja Licy, który dopomógł w nagłośnieniu całości.

Turniej był elementem realizacji projektu pod nazwą "Organizacja imprez rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka nożna oraz pikniku rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS Debrzno" w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyniki i strzelcy goli dla MKS-u:

Krajna II W.- Piast 0:2
MKS- Start 2:1 (Śledziński, Wrzeszcz)
Krajna II W.- Start 2:1
Piast- MKS 0:2 (Kaczyński, Wrzeszcz)
Krajna II W.- MKS 0:2 (Wrzeszcz, samobójcza)
Piast- Start 2:0

1. MKS Debrzno 9 6-1
2. Piast Człuchów 6 4-2
3. Krajna II Wyrzysk 3 2-5
4. Start Jastrowie 0 2-6

Krajna S.- MKS II 2:1 (Kulicki)
Piast II- Krajna W. 1:5
Krajna S.- Krajna W. 4:1
MKS II- Piast II 6:0 (Rudziński 3, Kulicki, Jaśkiewicz, Kanecki)
Krajna S.- Piast II 5:0
MKS II- Krajna W 1:2 (Rudziński)

1. Krajna Sępólno Kraj. 9 11-2
2. Krajna Wyrzysk 6 8-6
3. MKS II Debrzno 3 8-4
4. Piast II Człuchów 0 1-16

o miejsca 5-8

Krajna II- Piast II 6:0
Start- MKS II 4:0

półfinały

MKS- Krajna W. 3:0 (Śledziński 2, Wrzeszcz)
Krajna S.- Piast 3:2

o VII miejsce

MKS II- Piast II 5:0 (Rudziński 3, Kulicki 2)

o V miejsce

Start- Krajna II W. 4:1

o III miejsce

Piast- Krajna W. 2:1

finał

MKS- Krajna S. 3:1 (Kaczyński 2, Wrzeszcz)

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Maciej Zenel (Krajna S.)
Najlepszy bramkarz: Antoni Sadowski (MKS II)
Król strzelców: Bartosz Chwiłka (Krajna II W.) 7 goli

Składy drużyn:

MKS Debrzno: Patryk Bednarczyk, Szymon Grochowski, Jakub Kaczyński, Emil Paczkowski, Michał Pliszka, Miłosz Szyszka, Marek Śledziński, Wiktor Wrzeszcz
Trener: Dariusz Piekarski

Krajna Sępólno Krajeńskie: Dominik Bonin, Piotr Łangowski, Filip Prasał, Michał Pulchny, Aleksander Sylka, Szymon Szwarc, Szymon Tlock, Sebastian Włoszczyk, Maciej Zenel
Trener: Dariusz Burkiewicz

Piast Człuchów: Adrian Bernacki, Franciszek Drygalski, Jakub Hercun, Kacper Kudyba, Aleksander Piepiorka, Szymon Różycki, Szymon Skwiercz, Paweł Sobolewski, Maciej Szulc
Trener: Piotr Dowksza

Krajna Wyrzysk: Jakub Betański, Przemysław Kabat, Wojciech Kubacki, Mikołaj Rerek, Filip Turbiak, Mikołaj Uliński, Kajetan Zbieralski
Trener: Artur Rózga

Start Jastrowie: Filip Antoszczyszyn, Bartosz Czeczko, Norbert Judycki, Justin Kone-Gaca, Kamil Łajca, Patryk Mejer, Fabian Michalski, Oskar Opasiak, Oskar Polaczek