Piast w Dębnicy, Zawisza w Bytowie22.02.2022r.
Dwa kluby słupskiej klasy okręgowej w rundzie wiosennej zagrają w roli gospodarzy na innych obiektach niż dotychczas. W obydwu przypadkach chodzi o prace remontowe na macierzystych stadionach. Mamy tu na myśli ekipy Piasta Człuchów i Zawiszy Borzytuchom. Pierwsi będą występować "u siebie" tymczasowo w Dębnicy, natomiast przedostatni zespół ligi podejmie rywali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytowie.

Stadion człuchowskiego OSiR-u przechodzi właśnie kolejną modernizację, tym razem obejmującą stworzenie bieżni z prawdziwego zdarzenia oraz innych urządzeń lekkoatletycznych. Co ciekawe, człuchowianie organizowali już w przeszłości mecze na murawie w Dębnicy (sezon 2015/2016), bo wówczas mocno poprawiana była cześć piłkarska ich obiektu. Z kolei o obrazie boiska w Borzytuchomiu (murawy i zaplecza) rozpisywaliśmy się niejednokrotnie i cieszy fakt, że wreszcie zawodnicy Zawiszy wkrótce będą podejmować przeciwników w innych, dużo lepszych warunkach. Nie znamy szczegółów, ale jeśli powstaną tam szatnie z prawdziwego zdarzenia oraz zostanie zmodyfikowana choćby odrobinę murawa i tak będzie to wielki krok naprzód.

Przypomnijmy dla porządku, iż trzecim klubem, który na co dzień rozgrywa zawody o punkty w okręgówce w innej miejscowości niż ta, z której pochodzi jest oczywiście Dolina Gałąźnia Wielka, mająca swój "dom" w Niepoględziu. To identyczna sytuacja jak chociażby z A-klasowym obecnie Polonezem Bobrowniki, który od wielu lat ma swoją rzeczywistą siedzibę w Damnie.

Tak się składa, że Czerwono-Niebiescy wiosną podejmą na Stadionie Miejskim zarówno Piasta, jak i Zawiszę, a więc nie doświadczymy potyczek na neutralnym terenie.