Bilans rundy jesiennej (5) - juniorzy C224.02.2022r.
Po podsumowaniu zmagań ligowych w czterech najmłodszych kategoriach wiekowych, w których mamy w rozgrywkach ekipę MKS-u Debrzno, wracamy do tego cyklu oceniając dzisiaj zespół rocznika 2008 (i młodsi) prowadzony przez Dariusza Piekarskiego. Juniorzy C2 grają w 10-drużynowej grupie klasy okręgowej i na półmetku sezonu okupują ósmą lokatę z dorobkiem sześciu punktów w dziewięciu spotkaniach.

Cóż, nie mamy specjalnych powodów do wielkiego zadowolenia, bo chociaż team z Grodu Dzika trenuje solidnie, a szkoleniowiec może zawsze liczyć na bardzo dobrą frekwencję, to jednak w tej kampanii nie przekłada się to na wyniki Czerwono-Niebieskich. Rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść tylko dwa mecze o punkty, z Czarnymi Czarne i Żelkami Żelkowo (odpowiednio 4:1 i 4:3), w pozostałych schodziliśmy z murawy na tarczy. Jeśli czegoś szkoda po jesieni to na pewno należałoby wymienić konfrontacje z GAP Bruskowo Wielkie u siebie (2:3) oraz wyjazdowe potyczki ze Startem Miastko (1:4, lecz wynik nie oddaje przebiegu gry) oraz Doliną Gałąźnia Wielka (0:1), bo doprawdy niewiele zabrakło w tych trzech przypadkach do punktowej zdobyczy.

Z Chojniczanką Chojnice, KS Gryfem Słupsk, Pogonią Lębork i Grasz Dwumiasto Ustka przegrywaliśmy bardzo wyraźnie i nic w tym dziwnego, bo niemal w komplecie (można tu dodać jeszcze Dolinę) tworzą te kluby czołówkę zestawienia. Zresztą warto zwrócić uwagę na sytuację w tabeli po I rundzie, bowiem poza Chojniczanką (maksymalna liczba 27 punktów) cztery inne drużyny czoła klasyfikacji mają po 19 oczek i ich rywalizacja w drugiej części edycji 2021/2022 o drugie miejsce zapowiada się niezwykle interesująco. Liga ogólnie jest silniejsza niż w poprzednim sezonie. Wtedy mieliśmy do czynienia z dwoma grupami w tym roczniku, obecnie wszyscy grają w jednej.

Wróćmy do emkaesiaków. Piekarski posłał na boisko 19 podopiecznych (nie licząc transferowanego do Chojniczanki Chojnice Maksymiliana Czyżykowskiego wszyscy zgłoszeni zagrali co najmniej raz), jednak tylko o czternastu z nich można napisać, iż grali regularnie. W tym gronie pięciu zawodników wystąpiło we wszystkich dziewięciu spotkaniach (Mateusz Kulicki, Jakub Majer, Emil Paczkowski, wracający z Piasta Człuchów Olivier Rudziński oraz Antoni Sadowski), a kolejnych pięciu opuściło po jednym meczu. Tylko pięciu piłkarzy zdobywało gole, a najwięcej Kulicki (4), którego można śmiało określić postacią numer 1 drużyny.

W rundzie rewanżowej pragnęlibyśmy nieco większego dorobku punktowego zespołu Piekarskiego i gorąco wierzymy, iż jest to możliwe. Trzymajmy kciuki, aby tak się stało, bo jak wspomnieliśmy na wstępie drużyna pilnie trenuje, czyni stopniowo postępy i efekty powinny przyjść...

Razem: 9 meczów, 2 zwycięstwa, 0 remisów, 7 porażek, 6 punktów, bramki 14-47

U siebie: 5 spotkań, 2 wygrane, 0 remisów, 3 przegrane, 6 punktów, gole 11-25

Wyjazd: 4 spotkania, 0 wygranych, 0 remisów, 4 przegrane, 0 punktów, gole 3-22