Bilans rundy jesiennej (6) - juniorzy B125.02.2022r.
W szóstym odcinku oceny dokonań zespołów MKS-u Debrzno grających w lidze w tym sezonie skupimy się na najstarszej kategorii juniorskiej, czyli zawodnikach urodzonych w 2005 roku (i młodszych). Team szkolony obecnie przez Norberta Muchę (przejął go latem ubiegłego roku od Pawła Władyczaka) zajął w jesiennych zmaganiach w sześciodrużynowej grupie (łącznie 10 meczów, gdyż przyjęto system czterorundowy) czwartą lokatę, ale... kilkanaście dni temu uległo to zmianie.

Wszystko przez niespodziewane wycofanie się z dalszych gier... przodownika tabeli, a więc Jantara Ustka. Informowaliśmy już, że anulowano rezultaty jesiennych spotkań z udziałem ustczan, co skutkowało przetasowaniami w zestawieniu. MKS... awansował na pozycję wicelidera, a na prowadzenie wysunęła się Bytovia Bytów. Dla porządku przyjęliśmy, iż bilansując wyniki juniorów B1 sprzed kilku miesięcy uwzględniliśmy konfrontacje faktycznie rozegrane w I fazie edycji 2021/2022, bez pomijania tych z ekipą znad morza.

Co ciekawe, uzyskaliśmy dokładnie taki sam dorobek punktowy za mecze u siebie, jak i w wyjazdowych. Z czterech porażek o dwóch można napisać, że były do uniknięcia. Mowa tutaj o starciu na własnym boisku z Tęczą Brusy (3:5) oraz z Jantarem w Ustce (2:3). W pozostałych grach, które kończyły się niepowodzeniem (1:5 w Bytowie oraz 2:7 u siebie z Jantarem) byliśmy obiektywnie oceniając wyraźnie gorsi od rywali. Z kolei sześć zwycięstw podopiecznych Muchy to w większości spotkania, w których górowaliśmy nad przeciwnikami, a wyjątkiem było jedynie starcie w Debrznie z Bytovią (3:2), gdy wyszarpaliśmy wiktorię po bardzo zaciętym przebiegu meczu.

Aż 25 piłkarzy przynajmniej raz wybiegło na murawę. Nie zagrali tylko Dominik Pikulik i Szymon Szlaga, przed sezonem wypożyczeni do Arki Gdynia. W tym gronie było ośmiu futbolistów z rocznika 2005, którzy odnowili przynależność do klubu po rocznej (albo dłuższej w niektórych przypadkach) pauzie. Z owej grupy trzech zaliczyło komplet 10 meczów (Hubert Lange, Norbert Wieszewski i Wojciech Bielecki), a Szymon Górecki opuścił tylko jedną konfrontację. Lange, Wieszewski i Górecki w końcówce rundy grywali nawet w drużynie seniorów i z pewnością liczy na nich w przyszłości trener Władyczak. Podobnie jak na Adriana Grabkę, innego wyróżniającego się zawodnika. Z tych, który wrócili do futbolu warto jeszcze wymienić Wojciecha Zembrzyckiego (rocznik 2006), który jesienią też grał sporo. Z Piasta Człuchów dołączyli jako uzupełnienie Mateusz Meller i Szymon Owczarek. Totalnym rozczarowaniem była postawa Patryka Kopczyka. Zawodnik, który ocierał się o ekipę seniorską (udany debiut ligowy w ostatniej serii kampanii 2020/2021 w Studzienicach) zaistniał jedynie w trzech meczach w juniorach i... zniknął z klubu.

Jedynym futbolistą, który nie opuścił boiska ani na moment był Lange. Oprócz niego komplet gier (lecz nie wszystkie po 90 minut) zanotowali również Grabka, Wieszewski i Bielecki. Po jednym spotkaniu opuściło sześć osób. Ważne role w drużynie odgrywali także piłkarze z rocznika 2007, a warto nadmienić, iż z przyczyn proceduralnych Jakub Kaczyński, Wiktor Wrzeszcz, Marek Śledziński, Patryk Bednarczyk, Szymon Grochowski i Michał Pliszka kilka tygodni później zaczęli ligowe występy.

Snajperem numer 1 jesieni w tej kategorii wśród emkaesiaków był Wieszewski, ze wzbudzającą szacunek liczbą 16 goli. Pozostali strzelali dużo rzadziej, ale należy zauważyć, że aż trzynastu piłkarzy zagościło na liście zdobywców bramek. Dużo!

Zamierzenia na wiosnę? Jak najlepsza gra i dążenie w każdym meczu do jak najkorzystniejszych wyników. To sprawy oczywiste, równie ważne byłoby czynienie postępów przez tych piłkarzy (wymienialiśmy ich nazwiska powyżej), którzy mogą w niedalekiej przyszłości dołączyć na stałe do dorosłej drużyny MKS-u.

Razem: 10 meczów, 6 zwycięstw, 0 remisów, 4 porażki, 18 punktów, bramki 41-32

U siebie: 5 spotkań, 3 wygrane, 0 remisów, 2 przegrane, 9 punktów, gole 16-17

Wyjazd: 5 spotkań, 3 wygrane, 0 remisów, 2 przegrane, 9 punktów, gole 25-15

Mecze (w nawiasach liczba gier w pełnym wymiarze czasowym):
Hubert Lange 10(10), Adrian Grabka 10(7), Norbert Wieszewski 10(2), Wojciech Bielecki 10(0), Mikołaj Brzykcy 9(7), Michał Szajgin 9(7), Mateusz Szajgin 9(4), Szymon Górecki 9(3), Hubert Kaczmarczyk 9(3), Wojciech Zembrzycki 9(1), Jakub Kaczyński 7(2), Jakub Olas 6(3), Dominik Sobczak 6(3), Patryk Bednarczyk 6(0), Szymon Grochowski 6(0), Mateusz Meller 6(0), Marek Śledziński 6(0), Szymon Owczarek 5(0), Michał Pliszka 5(0), Wiktor Wrzeszcz 4(1), Dawid Kujawski 4(0), Patryk Kopczyk 3(2), Tymoteusz Pachura 3(0), Mateusz Kaczmarczyk 2(0), Konrad Kieruj 1(0)

Nie grali:
Dominik Pikulik (wypożyczenie do Arki Gdynia), Szymon Szlaga (wypożyczenie do Arki Gdynia)

Gole:
16- Norbert Wieszewski, 5- Adrian Grabka i Wojciech Zembrzycki, 4- Patryk Kopczyk, 2- Hubert Lange i Wiktor Wrzeszcz, 1- Patryk Bednarczyk, Szymon Górecki, Hubert Kaczmarczyk, Jakub Kaczyński, Szymon Owczarek, Michał Pliszka i Mateusz Szajgin