Piąty tytuł strażaków 08.03.2022r.
Zawodnicy Ochotniczej Straży Pożarnej zwyciężyli w XXI wydaniu Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Końcowe wyniki niedzielnej, popołudniowej imprezy nie stanowią zaskoczenia biorąc pod uwagę możliwości kadrowe pięciu startujących zespołów. Ekipa OSP triumfowała piąty raz w historii zawodów, poprzednio plasując się na pierwszym miejscu w 2008, 2015, 2016 i 2018 roku. Wicemistrzostwo dla obrońców pierwszej lokaty sprzed dwóch lat (w roku 2021 turniej nie odbył się), czyli teamu Rola sp. z o.o. z Człuchowa.

Na podium wdrapali się też weterani (dosłownie i w przenośni) z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy jako jedyni zaliczyli WSZYSTKIE edycje imprezy i zawsze będziemy to z szacunkiem podkreślać. Tylko w dwóch spośród dziesięciu meczów różnica w umiejętnościach była ogromna (OSP z MOW-em i Meblobłysku z Kaberem), pozostałe potyczki to w dużej mierze zacięta, wyrównana rywalizacja.

Tradycyjnie wręczyliśmy jednakowe puchary drużynom, a ponadto wyróżniono króla strzelców (Wojciech Marzec z OSP z 11 trafieniami), najlepszego bramkarza (Artur Niemier z Roli) oraz MVP turnieju, którym został obchodzący w tym roku 50. urodziny Mirosław Kisełyczka (MOW), wcześniej uznawany najlepszym uczestnikiem "zakładówki" w... 2004 i 2006 roku!

...a teraz o najważniejszym, czyli wymiarze charytatywnym turnieju. To już szósty raz, gdy bawiąc się w futbol staramy się wspierać podopiecznych akcji "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Ogółem licząc poranną imprezę dziecięcą i właśnie mistrzostwa zakładów pracy zebrano ponad 1600 złotych, a dokładając sobotnie wydarzenia sportowe daje to wynik ponad 3100 złotych. Inne dane działają jednak bardziej na wyobraźnię, a mianowicie całościowy rezultat odbywającego się na wielu polach przedsięwzięcia. Otóż wg stanu na 8 marca na koncie akcji na rzecz Filipa Kobylskiego i Jakuba Gierosia jest blisko 69 tysięcy złotych. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy chcieli włączyć się w zbiórkę!

XXI Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 6 marca 2022 r.

Wyniki meczów i strzelcy bramek:

MOW- Kaber 1:0 (1:0)
T. Goś

OSP- Rola 3:1 (2:0)
D. Okoński, W. Kaczmarek, W. Marzec- B. Lica

MOW- Meblołysk 4:3 (2:2)
T. Łukaszuk 2, T. Goś, M. Kisełyczka- M. Nowak, Sz. Malmon, K. Ciepłuch

OSP- Kaber 3:1 (1:0)
W. Marzec, W. Kaczmarek, D. Okoński- K. Szopiński

Rola- Meblobłysk 3:1 (1:0)
B. Lica 2, T. Kołodziej- K. Ciepłuch

OSP- MOW 9:0 (5:0)