Nie zlekceważyć KS Włynkówko11.03.2022r.
13 marca 2022 r. o godz.15.00 w drugiej wiosennej serii spotkań w słupskiej okręgówce seniorów MKS Debrzno podejmie na Stadionie Miejskim KS Włynkówko. Po wpadce na inaugurację rundy rewanżowej, nieudanych derbach i wyraźnej porażce w Wyczechach podopieczni Pawła Władyczaka chcą odzyskać zwycięski kurs i wygrać w pierwszym w tym roku meczu rozgrywanym na własnym obiekcie.

Spotykamy się z teamem, którego jedynym celem w tym sezonie jest z pewnością uchronienie się przed degradacją, ale przynajmniej z dwóch powodów nie sposób lekko podejść do zbliżającej się konfrontacji. Po pierwsze straciliśmy w sierpniu 2021 roku bardzo cenne dwa oczka we Włynkówku, gdy w ostatniej minucie ówczesnego starcia gospodarze wyrównali na 3:3. Po drugie nasi niedzielni rywale wygrali na starcie wiosny z rezerwami czwartoligowego Gryfa Słupsk 3:1 i dali sygnał, że na poważnie myślą o pozostaniu w klasie okręgowej.

Mimo wszystko to Czerwono-Niebiescy będą zdecydowanym faworytem i wierzymy, że drugi tak kiepski występ jak z Sokołem już się debrznianom nie przytrafi. Władyczak nie ma na tę chwilę pewności co do kształtu kadry na mecz, ponieważ jest kilka zagadek odnośnie obecności lub nie poszczególnych zawodników. Na pewno nadal pauzuje za czerwoną kartkę Błażej Borucki, który wróci do ekipy dopiero 27 marca, czyli w 21. kolejce. Wyjściowy skład może być zbliżony do tego sprzed tygodnia, lecz czy taki sam? Przekonamy się pojutrze.

Od 21 listopada i pamiętnego spotkania na szczycie ze Startem Miastko sympatycy futbolu z Grodu Dzika nie mieli okazji oglądać meczu na Stadionie Miejskim, a zatem po ponad trzech miesiącach będzie to wreszcie możliwe. Zapraszamy kibiców na obiekt przy ul. Sportowej!

Dotychczasowe konfrontacje MKS-u z KS Włynkówko i strzelcy goli dla debrznian:

1. 22.10.2017 r. KS Włynkówko- MKS 1:0 (0:0); (klasa okręgowa)
2. 31.05.2018 r. MKS- KS Włynkówko 3:2 (1:1); Sz. Malmon 2, Szostek; (klasa okręgowa)
3. 05.09.2020 r. KS Włynkówko- MKS 3:5 (2:3); W. Taras, Nykiel, Wenda, B. Rutyna, Romanek; (klasa okręgowa)
4. 14.08.2021 r. KS Włynkówko- MKS 3:3 (2:2); Szostek, Szawarniak, Stalka; (klasa okręgowa)

Ogółem: dwa zwycięstwa MKS-u, jeden remis i jedna wygrana KS Włynkówko, bilans bramkowy 11-9 na korzyść Czerwono-Niebieskich.