AKTUALNOŚCI
Po przerwie lepszy GTS31.03.2022r.
W ramach treningu team rocznika 2005 (i młodsi) MKS-u szkolony przez Norberta Muchę zagrał towarzyskie spotkanie na wyjeździe z grającymi na co dzień w klasie B seniorami GTS-u Lipka. Debrznianie nieźle radzili sobie w pierwszej części sparingu, którą zremisowaliśmy 2:2. Po zmianie stron starsi zawodnicy gospodarzy górowali już na boisku, dokumentując tę przewagę czterema golami.

Debrzeński trener sprawdził w grze kontrolnej piętnastu piłkarzy. W 10 min. lipczanie wygrywali 1:0, gdy po rzucie wolnym Mateusz Szajgin za krótko wypiąstkował piłkę i jeden z miejscowych silnym uderzeniem pod poprzeczkę uzyskał bramkę. Dość szybko, bo już w 14 min. wyrównał Norbert Wieszewski. Odważnie przedarł się indywidualną szarżą lewą flanką, z ostrego kąta trafił z bliska w bramkarza, lecz błyskawiczna poprawka była skuteczniejsza. W 28 min. dwa razy w jednej akcji uratował zespół Mat. Szajgin. W 31 min. natomiast MKS zdobył drugiego gola. Adrian Grabka precyzyjnie umieścił "gałę" w siatce ponad bramkarzem GTS-u z dobrych 25 metrów. To było niewątpliwie bardzo efektowne trafienie!

W 37 min. bramkę strzelił Kewin Kulesza po zagraniu Szymona Góreckiego. Uderzenie było ładne, z woleja, ale słusznie odgwizdano spalonego. Zamiast 3:1 dla nas, w 40. minucie, w najmniej oczekiwanym momencie, wynik zmienił się na 2:2. Obejrzeliśmy samobójczego gola w wykonaniu Wiktora Wrzeszcza, który miał dobre intencje zagrywając piłkę w kierunku swojej bramki, ale futbolówka niesiona wiatrem kompletnie zmyliła Mat. Szajgina...

W drugiej połowie dominowali przeciwnicy. Wprawdzie walczyliśmy ambitnie, ale zabrakło argumentów i gole zdobywali lipczanie. W 55 min. strzałem z narożnika pola karnego (przelobowany Mat. Szajgin), w 61 min. po prostopadłym zagraniu i wykończeniu w długi róg, w 72 min. po płaskim uderzeniu przy słupku oraz w 74 min. próbą zza pola karnego... Zwycięstwo 6:2 GTS-u może trochę zbyt wysokie oceniając obiektywnie przebieg całej czwartkowej potyczki, ale rzeczywiście druga połowa należała zdecydowanie do przeciwników.

9 kwietnia wznowimy rywalizację ligową w juniorach B1. O godz.15.30 podejmiemy tego dnia Kolejarza Chojnice. Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu do Lipki Błażejowi Boruckiemu i Krzysztofowi Lange.

GTS Lipka (seniorzy)- MKS Debrzno (juniorzy B1) 6:2 (2:2)
Bramki dla MKS-u: Norbert Wieszewski (14), Adrian Grabka (31)
MKS: Mat. Szajgin- Grochowski, Brzykcy, Bednarczyk, H. Lange- Sz. Górecki, Postek, Grabka, Śledziński- Wieszewski, W. Wrzeszcz. Grali także: Kulesza, Meller, Kopczyk, W. Bielecki.