AKTUALNOŚCI
Awans do turnieju finałowego był blisko06.05.2022r.
Drugi raz młodzi piłkarze MKS-u Debrzno (w bieżącym wydaniu był to rocznik 2011 i młodsi) wzięli udział w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju "Procam Cup". W ubiegłorocznej edycji Czerwono-Niebiescy wywalczyli trzecią lokatę w Ryjewie, teraz było lepiej, bo w Bruskowie Wielkim podopieczni Norberta Muchy uplasowali się na drugim stopniu podium. Do awansu do czerwcowej imprezy finałowej w Kołobrzegu nie zabrakło wiele, ale kluczową okazała się porażka 1:3 z Jantarem Ustka.

Debrznianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Odnieśli cztery wygrane, z czego trzy wyraźne i tylko w boju z Czerwonymi Diabłami Malechowo były kłopoty, ale gol Michała Bieszczada przesądził o zdobyciu trzech oczek oraz dał drugą pozycję w klasyfikacji. Warto nadmienić, że w dziewięcioosobowym składzie znalazły się dwie dziewczynki (Iga i Lena Wegner), przy czym pierwsza z sióstr Iga była zarazem bezsprzecznie najmłodszą uczestniczką zawodów (niespełna 8 lat!). Zawodniczka z Grodu Dzika nie tylko dzielnie poczynała sobie na boisku, ale i brylowała przy... stanowisku komentatorskim, asystując sprawozdawcy i robiąc prawdziwą furorę w trakcie relacji na żywo w Internecie. Specjalne wyróżnienie spotkało Antoniego Litwiniuka, którego uznano najlepszym piłkarzem ekipy znad Debrzynki.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej Rafałowi Litwiniukowi oraz Pawłowi Wegnerowi, a także trenerowi Maciejowi Przyszlakowi z Piasta Człuchów, który zezwolił (podobnie jak w ubiegłym roku) na gościnny występ bramkarza Huberta Słomińskiego w barwach naszego klubu.

Reasumując: w 2021 roku trzecie miejsce emkaesiaków, obecnie drugie... Czy wdrożymy w życie prawo serii i zasadę "do trzech razy sztuka"? Jeśli tak, to w 2023 roku warto postarać się o ponowne zgłoszenie do "Procam Cup" i skuteczną walkę o promocję do wielkiego finału...

Wyniki spotkań i strzelcy goli dla MKS-u:

Jantar- Avatar 2:0
MKS- Pomorzanin 5:0 (Bieszczad 2, Pałubicki, Litwiniuk, I. Wegner)
GAP- Czerwone Diabły 1:2
Jantar- MKS 3:1 (Bieszczad)
Pomorzanin- GAP 1:0
Avatar- Czerwone Diabły 1:2
GAP- Jantar 0:4
Czerwone Diabły- Pomorzanin 1:0
MKS- Avatar 3:1 (Pałubicki 2, Urban)
Jantar- Czerwone Diabły 0:0
Avatar- Pomorzanin 2:2
MKS- GAP 4:0 (Bieszczad 2, Litwiniuk, I. Wegner)
Pomorzanin- Jantar 0:1
Czerwone Diabły- MKS 0:1 (Bieszczad)
GAP- Avatar 1:3

Tabela

1. Jantar Ustka 13 10-1
2. MKS Debrzno 12 14-4
3. Czerwone Diabły Malechowo 10 5-3
4. Avatar Lekowo 4 7-10
5. Pomorzanin Sławoborze 4 3-9
6. GAP Bruskowo Wielkie 0 2-14

MKS Debrzno: Michał Bieszczad, Nikodem Lisowski, Antoni Litwiniuk, Piotr Pałubicki, Hubert Słomiński, Filip Szczepański, Daniel Urban, Iga Wegner, Lena Wegner

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::