Olimpia Wtelno triumfuje nad Głomią 14.06.2022r.
Zawodnicy drużyny rocznika 2013 (i młodsi) szkoleni przez Krzysztofa Dudzica w niedzielę 12 czerwca mieli okazję uczestniczyć w turnieju "Hydropex Cup", organizowanym przez złotowską Spartą. Pierwotnie przewidywano rozgrywać zawody na trzech boiskach, ale w ostatnich dniach liczba zespołów, które potwierdzały przyjazd topniała i finalnie na starcie stanęło ich siedem... Rywalizowano więc "każdy z każdym" na dwóch murawach na obiekcie przy al. Mickiewicza.

To był tyleż trudny, co zarazem pożyteczny sprawdzian dla ekipy debrzeńskiej, która napotkała silnych rywali. Były zatem i wysokie porażki i remis z Błękitnymi Stargard (5:5, chociaż przegrywaliśmy już 2:5) i jedyne zwycięstwo, z Tęczą Łobżenica. Przede wszystkim jednak otrzymaliśmy możliwość dwóch godzin gry (pojedynczy mecz trwał 20 minut) i to jest ogromny zysk z tej imprezy.

Voucher na kwotę 1000 zł., a zatem główną nagrodę, zgarnął zespół z woj. kujawsko-pomorskiego Olimpia Wtelno, który zaprezentował najskuteczniejszy futbol. W grupie wyróżnionych zawodników poszczególnych drużyn znalazła się debrznianka Iga Wegner. Golkiperka otrzymała pamiątkową piłkę, a dodatkowo obdarowano ją rękawicami bramkarskimi, ponieważ była jedyną dziewczynką pełniącą tę rolę. Brawo!

W ekipie MKS-u gościnnie zaistnieli dwaj piłkarze z rocznika 2012, czyli Jakub Lemańczyk i Franciszek Osięglewski. Było to możliwe zgodnie z ustaleniami z gospodarzami przedsięwzięcia.

Ukłony dla Daniela Hnatczaka za użyczenie busa jak również Rodziców dzieci za pomoc w transporcie na turniej oraz kibicowanie zespołowi.

Wyniki meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

Błękitni Stargard- Start Jastrowie 5:4
Sparta Złotów- MKS Debrzno 4:0
Chojniczanka Chojnice - Olimpia Wtelno 2:2
Sparta Złotów- Tęcza Łobżenica 4:0
Olimpia Wtelno- Błękitni Stargard 7:1
Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 7:2 (W. Wasyłyk 2)
Olimpia Wtelno- Start Jastrowie 4:2
Chojniczanka Chojnice- Tęcza Łobżenica 7:2
Błękitni Stargard- MKS Debrzno 5:5 (Traczyk, Szuber, samobójczy, Lemańczyk, A. Jarosz)
Chojniczanka Chojnice- Sparta Złotów 2:2
Start Jastrowie- MKS Debrzno 4:0