"Czyżyk" czwarty w kraju06.07.2022r.
Maksymilian Czyżykowski, wychowanek MKS-u Debrzno, potem grający w JFA Przechlewo i Chojniczance Chojnice, a obecnie przymierzany do Lotosu Gdańsk, zajął w minionym tygodniu wraz z drużyną Pomorskiego ZPN-u rocznika 2009 czwartą lokatę w finałowym turnieju rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego, który odbywał się w Policach.

Zespół trenowany przez Rafała Kaczmarczyka i Arkadiusza Janora zmagania w grupie zaczął od remisu 2:2 z gospodarzami z Zachodniopomorskiego ZPN-u (w serii karnych lepsi byli zawodnicy z Pomorza 4:3). W drugim występie przyszła porażka z Mazowieckim ZPN-em 0:1 po golu straconym w doliczonym czasie, a na koniec tej fazy zwycięstwo z Małopolskim ZPN-em 3:2, co dało prawo gry o brązowe medale. W potyczce o III miejsce z Podkarpackim ZPN-em wygrana (2:0) przypadła przeciwnikom i reprezentanci naszego województwa wracali do domów z lekkim niedosytem.

Warto przypomnieć, że w chłopięcej kadrze województwa szlak przed "Maksiem" przecierał wcześniej inny debrznianin Mateusz Trela, który w podobnej rangi turnieju uczestniczył w 2017 roku w Suwałkach, plasując się wówczas z drużyną na 5-6 pozycji.