Siatkarze Wszechczasów triumfowali nad Żuczkiem22.08.2022r.
Za bardzo udany możemy uznać towarzyski turniej siatkówki plażowej "Debrzeńskie Lato" zorganizowany przez MKS w ramach realizacji zadania publicznego "Na sportowo to różnorodnie, przyjemnie i zdrowo-2022" dofinansowanego przez gminę Debrzno. Zawody dobyły się w miniony piątek 19 sierpnia we współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego na jeziorem "Żuczek". Wystartowało sześć ekip (siódma, choć zgłoszona, nie stawiła się na imprezę), które rywalizowały systemem "każdy z każdym".

Jak się okazało do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dodatkowa rozgrywka pomiędzy trzema czołowymi zespołami, ponieważ miały po zakończeniu wszystkich potyczek po jednej porażce. Ostatecznie pierwsza lokata przypadła Siatkarzom Wszechczasów (cóż, nazwa zobowiązuje...), którzy wyprzedzili Amator Team (obydwie drużyny z Człuchowa) oraz CKST. Poza podium uplasowały się dzielnie i ambitnie walczące zespoły Ministrantów, Salosu i Oratorium.

Zawodnicy otrzymali efektowne puchary, ponadto vouchery fundowane przez CKST, zestaw gadżetów przekazanych przez Gminę Debrzno oraz efektowne kubeczki, które będą mogły długo przypominać udział w siatkarskich zawodach.

Podziękowania dla sędziego Mariusza Góry (pomagał mu chwilami Wojciech Taras) oraz Klaudii Bilskiej za zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji turnieju!

Składy drużyn:

Siatkarze Wszechczasów: Sebastian Karowski, Marcin Matczak, Artur Pałubicki, Waldemar Zasowski

Amator Team: Alicja Kloskowska, Wiesława Kozowska, Igor Lenc, Dagmara Majorczyk-Łysak

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki: Klaudia Bilska, Ola Karowska, Wojciech Rachwał, Wojciech Taras

Ministranci: Wojciech Kaczmarek, Konrad Kieruj, Mateusz Marchewka, Miłosz Szyszka

Salos: Stanisław Karsznia, Fabian Kołodziejczyk, Damian Okroj, Katarzyna Petryczko, Olga Żółtkowska

Oratorium: Joanna Adamiak-Nosińska, Wiktoria Bieszczad, Dominika Hillar, Gracjan Kaja, Krzysztof Kaszuba, Barbara Rusin