Echa transferowego okienka (1) - Wiktor Wrzeszcz w Arce Gdynia22.09.2022r.
Kilka tygodni temu na naszej stronie internetowej informowaliśmy o aktualnej klubowej drodze piłkarzy, którzy reprezentowali w przeszłości (tej dalszej oraz ubiegłosezonowej) barwy MKS-u Debrzno. Pisaliśmy o przejściu Mateusza Treli z Arki Gdynia do Cartusii Kartuzy, zakotwiczeniu w Pogoni Lębork po rocznym pobycie w GKS-ie Kowale Martina Romanka, o definitywnym transferze Dominika Pikulika do Arki, o Konradzie Kieruju, który zamienił MKS na Kolejarza Chojnice oraz Patryku Bednarczyku, grającym obecnie w FA Fair Play Złotów. Ponieważ jednak roszad kadrowych było dużo więcej, w paru odcinkach do nich wrócimy, niejako podsumowując letni okres transferowy.

Dzisiaj o 12-miesięcznym wypożyczeniu do gdyńskiej Arki Wiktora Wrzeszcza. 15-latek poszedł zatem w ślady wcześniej tam grających (lub nadal występujących) byłych emkaesiaków, tzn. Treli, Pikulika, Szymona Szlagi i Jakuba Piotrowskiego. Wychowanek MKS-u, mieszkaniec Lipki, pomocnik lub napastnik, bo taką rolę pełnił na boisku w drużynie Czerwono-Niebieskich, debiutował w ekipie debrzeńskiej w rozgrywkach ligowych na turnieju w Przechlewie ponad pięć lat temu, dokładnie 23 kwietnia 2017 roku. Najlepsze w wykonaniu Wiktora były trzy ostatnie sezony, gdy najpierw w latach 2019-2021 wraz z teamem szkolonym przez Pawła Władyczaka dobrze radził sobie w I lidze wojewódzkiej, a w poprzedniej edycji był jedną z najważniejszych postaci zespołu juniorów B1, czyli teamu składającego się de facto w dużej mierze z dwa lata starszych zawodników.

Wrzeszcz znajdował się od jakiegoś czasu "pod lupą" Żółto-Niebieskich, którzy po kilku sprawdzianach zaproponowali przenosiny do Gdyni, co zostało potwierdzone umową rocznego wypożyczenia. Znając poważne podejście do futbolowej przygody Wiktora (zwanego przez niektórych "Marianem") nie mamy wątpliwości, że odnajdzie się bez problemu w nowym towarzystwie i skutecznie, z pasją powalczy o sportowy rozwój.

Dodajmy, że ważną rolę w dotychczasowej piłkarskiej ścieżce młodego zawodnika odegrali trenerzy (oprócz najdłużej pracującego z nim Władyczaka byli to również Bartłomiej Lica w sezonie 2017/2018 w roczniku 2007 i Norbert Mucha w minionych miesiącach) oraz oczywiście Rodzice. Gratulacje i powodzenia Wiktor!

Wiktor Wrzeszcz w MKS-ie Debrzno w rozgrywkach mistrzowskich (sezony, mecze i bramki)

2016/2017* - 2/1
2017/2018 - 6/13 (turnieje) + 13/8 (mecze)
2018/2019 - 14/4