Pucharowy przerywnik sporym wyzwaniem11.10.2022r.
W środę 12 października 2022 r. o godz.15.00 na Stadionie Miejskim seniorzy MKS-u Debrzno w V rundzie rozgrywek Pucharu Polski zagrają z czwartoligowym Gryfem Słupsk. Nieco ambiwalentne odczucia towarzyszą nam przy pisaniu zapowiedzi tego meczu. Jawiąca się jako atrakcyjna konfrontacja z przeciwnikiem na co dzień rywalizującym szczebel wyżej mogłaby być prawdziwym świętem futbolu, ale czy tak faktycznie będzie?

Po pierwsze fatalna data (środek tygodnia i godzina 15.00) nie pozwoli bezpośrednio z trybun obejrzeć tego spotkania wielu kibicom, ze względu na oczywiste zobowiązania zawodowe, szkolne, rodzinne itp. Szkoda, że trochę na siłę gramy teraz (czego świadkami będzie zapewne wąskie grono osób), a nie na przykład w weekend poprzedzający inaugurację rundy wiosennej, lecz cóż? Kalendarz jest nieubłagany i trzeba wyjść na murawę w tak niekorzystnym dla wszystkich terminie. Po drugie, ostatnie kiepskie występy Czerwono-Niebieskich w lidze znacznie ostudziły optymistyczne nastroje co do dalszego przebiegu zmagań jesienią w wykonaniu MKS-u. Mimo to liczymy niezmiennie na dobry mecz, z wiarą w sprawienie miłej niespodzianki przez debrznian.

Trener Paweł Władyczak jutro musi liczyć się z nieobecnością kilku ważnych dla drużyny emkaesiaków piłkarzy, tj. Michała Kawczaka (choroba), Krzysztofa Szawarniaka (nie zagra również 16 października w okręgówce z KS Włynkówko) jak również prawdopodobnie Krystiana Szostka. Przy paru innych nazwiskach widnieje niestety znak zapytania. Wracają do kadry Wojciech Marzec (w minioną sobotę pauzował za kartki z Garbarnią Kępice) oraz Szymon Malmon i Sebastian Stalka.

To będzie dopiero piąty w dziejach mecz MKS-u z pierwszym teamem słupszczan. Wszystkie poprzednie (pomijamy oczywiście w tym zestawieniu potyczki z rezerwami oraz drużyną KS Gryf) to były boje o punkty w okręgówce. Odbyły się bardzo dawno temu, bo w sezonach 2000/2001 i 2006/2007 i... przebiegały w zasadzie bez historii, tzn. kończyły się pewnymi zwycięstwami gryfitów. Czy podopieczni cenionego w regionie szkoleniowca Tadeusza Żakiety pokuszą się o podtrzymanie serii wygranych z naszą ekipą? Są faworytem jutrzejszego starcia, solidnie prezentują się na czwartoligowym froncie i mimo niedawnych, letnich zawirowań w klubie zdają się być na dobrym kursie co do przyszłości futbolu w dawnej stolicy województwa. W poprzedniej rundzie pucharowych rozgrywek Gryf uciekł niemal w ostatniej chwili spod topora, przegrywając długo na boisku w Tuchomiu 0:2. Zespół Żakiety grał jednak ambitnie do końca i dopiął swego, ratując remis w doliczonym czasie, a następnie rozbijając gospodarzy w dogrywce 7:3...

Zapraszamy kibiców na ul. Sportową 1, a tym, którzy z obiektywnych względów nie dotrą na nasz obiekt przypominamy, że przebieg meczu będą mogli śledzić na żywo na kanale LIGA TV POLSKA LIVE na YouTube. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=0p0kstQkjik

Dotychczasowe spotkania MKS-u z Gryfem i strzelcy bramek dla ekipy debrzeńskiej:

1. 12.11.2000 r. MKS - Gryf 95 0:4 (0:2); (klasa okręgowa)
2. 16.06.2001 r. Gryf 95 - MKS 5:1 (4:0); Beger; (klasa okręgowa)
3. 24.09.2006 r. MKS - Gryf 95 0:4 (0:3); (klasa okręgowa)
4. 06.05.2007 r. Gryf 95 - MKS 4:1 (1:1); Władyczak; (klasa okręgowa)

Bilans: cztery zwycięstwa Gryfa, gole 17-2 na korzyść ekipy ze Słupska.