Podwójna korekta terminarza seniorów21.10.2022r.
W systemie Extranet w dziale dotyczącym kalendarza rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów pojawiły się dzisiaj dwie zmiany, odnoszące się do meczów z udziałem ekipy MKS-u Debrzno. Pierwszą z nich naniósł nasz klub. Chodzi o spotkanie 14. kolejki, w którym Czerwono-Niebiescy zagrają na własnym boisku z Kaszubią Studzienice. Piłkarze wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w sobotę 5 listopada o godz.14.00, a nie jak początkowo planowaliśmy w niedzielę 6 listopada o godz.13.30.

Druga roszada wymaga szerszego komentarza, ponieważ to "słynna" kolejka kończąca rundę jesienną, czyli wyjazdowa konfrontacja emkaesiaków z Sokołem Wyczechy. "Słynna", bo pisaliśmy na www.mksdebrzno.pl o problemie daty 26 listopada w specjalnym materiale 17 dni temu. Pismo skierowane w tej sprawie do Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na razie pozostało bez odpowiedzi, ale skądinąd wiemy, iż stosowne decyzje mają szansę zapaść 24 października. Jakie dokładnie, tego oczywiście nie wiemy, jednak rozsądek nakazuje grać obligatoryjnie 27 listopada tak, aby wszyscy ludzie futbolu (od piłkarzy, przez trenerów, sędziów, działaczy, kibiców, po służby porządkowe) mogli obejrzeć mecz Polaków z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata w Katarze (26 listopada o godz.14.00). Na tę chwilę całość wygląda tak: gospodarze potyczki Sokoła z MKS-em poinformowali nas dzisiaj, że wprawdzie zmieniają ustalenia dotyczące omawianego meczu, ale... nie zmienia to oceny całej tej kuriozalnej sytuacji! W Wyczechach wymyślono bowiem, iż zawody mają się odbyć tego samego 26 listopada, lecz nie o 14.00, a 60 minut wcześniej. Naprawdę, czy tak trudno logicznie pomyśleć?