Bez punktów, bez przełamania 25.10.2022r.
Kompletnie nie wiedzie się tenisistom stołowym MKS-u grającym na szczeblu IV ligi. Debrznianie w kolejnym spotkaniu przegrali w hali Szkoły Podstawowej z Juniorem II Miastko 3:8, ponosząc już czwartą porażkę w piątym występie w sezonie 2022/2023.

"Pod górkę" było od samego startu wtorkowej potyczki, gdyż pierwsza seria gier pojedynczych to 3:1 dla przyjezdnych. Wygrał Sebastian Michno (3:0 z Marcinem Majewskim), nie udała się ta sztuka Lechowi Wrzeszczowi, Mirosławowi Kisełyczce i Danielowi Orłowskiemu, przy czym dwaj ostatni ulegli przeciwnikom po 1:3 po wyrównanych bojach.

Konfrontacje deblowe stały na wysokim poziomie i skończyły się remisowo. Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli Orłowski i Robert Stroiński (3:2), a dzielnie poczynali sobie także Kisełyczka i Michno, lecz przegrali 1:3, chociaż w pewnej chwili byli bliscy prowadzenia 2:0.

W drugiej fazie zawodów walka rozgorzała na całego i zupełnie nie odzwierciedla tego ostateczny rezultat. Orłowski wygrał 3:1 z Kamilem Sztobnickim, Wrzeszcz 1:3 przegrał z Majewskim, a w pozostałych dwóch singlach decydowały już nawet nie szczegóły, a wręcz szczególiki. Oto Stroiński, który zmienił nie będącego w pełni sił Kisełyczkę, znakomicie radził sobie w starciu z Karolem Sztobnickim. Było 2:0, a później po wyrównaniu, dramatyczny piąty set, rozstrzygnięty na korzyść przedstawiciela gości 12:10... Równie ciekawie przebiegała potyczka Michno z Pawłem Sztobnickim. Po przegranym z kretesem pierwszym secie debrznianin nie istniał także w drugim, ale jakimś cudem odwrócił jego losy, następnie wygrał też trzeciego i miał meczbola w czwartym! Niestety, odrobinę dokładniejszy był zawodnik Juniora II, tak zresztą jak w piątej odsłonie i pozostał znowu ogromny niedosyt.

Mecz wynikiem 8:3 dla ekipy z Miastka zamknął Majewski, wygrywając ze Stroińskim 3:1. Nie miały więc żadnego znaczenia (poza symbolicznym) wygrane Michno z Kam. Sztobnickim i Orłowskiego z P. Sztobnickim, które (skąd my to znamy, swoista powtórka z "rozrywki" z niedawnej przeszłości!) nie zostały już zapisane w protokole...

Po dłuższej przerwie, w ostatni weekend listopada podejmiemy w Debrznie w ostatniej serii I rundy Granit Koczała. Dokładną datę meczu ustalimy wkrótce.

MKS Debrzno- Junior II Miastko 3:8

Punkty dla MKS-u: Sebastian Michno 1, Daniel Orłowski 1 oraz w grze podwójnej Orłowski/Robert Stroiński.

Wyniki poszczególnych gier:

Mirosław Kisełyczka- Kamil Sztobnicki 1:3 (11:7, 7:11, 5:11, 9:11)
Daniel Orłowski- Karol Sztobnicki 1:3 (9:11, 11:8, 5:11, 10:12)
Sebastian Michno- Marcin Majewski 3:0 (14:12, 11:4, 12:10)
Lech Wrzeszcz- Paweł Sztobnicki 0:3 (7:11, 9:11, 6:11)
Orłowski/Robert Stroiński- P. Sztobnicki/Majewski 3:2 (11:6, 11:6, 14:16, 8:11, 11:8)
Kisełyczka/Michno- Kar. Sztobnicki/Kam. Sztobnicki 1:3 (11:8, 10:12, 3:11, 8:11)
Stroiński- Kar. Sztobnicki 2:3 (11:7, 18:16, 5:11, 5:11, 10:12)
Orłowski- Kam. Sztobnicki 3:1 (11:8, 12:10, 7:11, 11:3)
Wrzeszcz- Majewski 1:3 (11:5, 10:12, 9:11, 8:11)
Michno- P. Sztobnicki 2:3 (4:11, 11:9, 11:8, 11:13, 7:11)
Stroiński- Majewski 1:3 (11:5, 9:11, 5:11, 5:11)