Ostatecznie: mecz w Wyczechach 26 listopada o godz.11.0002.11.2022r.
O całej sprawie pisaliśmy na www.mksdebrzno.pl trzykrotnie, a najobszerniej w materiale z dnia 4 października zatytułowanym "Co z tym 26 listopada?!". Przypominamy tylko, że chodzi o ostatnią serię gier w słupskiej klasie okręgowej seniorów w tej rundzie i nieszczęsny termin kolidujący w wielu przypadkach (również w naszym, a konkretnie dotyczącym pary Sokół Wyczechy - MKS Debrzno) z meczem polskiej reprezentacji na mundialu w Katarze, z Arabią Saudyjską, przewidzianym na sobotę 26 listopada o godz.14.00.

Dokładnie 23(!) gospodarzy konfrontacji w IV lidze oraz okręgówce (trzy grupy) w województwie pomorskim wyznaczyło właśnie sobotnią datę na mistrzowskie mecze, przez co mnóstwo osób nie mogłoby swobodnie obejrzeć występu Biało-Czerwonych na mistrzostwach świata. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w miniony poniedziałek 24 października pozytywnie odniósł się do pisma wystosowanego przez MKS Debrzno i podjął decyzję o obligatoryjnym terminie dla potyczek o punkty w weekend 26/27 listopada, tj. zlecił klubom organizację zawodów w niedzielę 27 listopada. Odstępstwami od tej reguły będą jedynie przypadki zgód OBYDWU rywalizujących stron na grę w sobotę 26 listopada lub umówienie się na konfrontację w piątek 25 listopada tam, gdzie byłoby to możliwe, tzn. na obiektach ze sztucznym oświetleniem.

Zamykamy zatem "sagę" związaną z niefortunnym terminem, którą rozpoczęliśmy od telefonu do Sokoła Wyczechy... trzy miesiące temu! Wtedy proponowaliśmy gospodarzom dwa rozwiązania: 26 listopada o godz.11.00 lub 27 listopada. W tym drugim początek meczu przypadłby w godzinach od 11.00 do maksymalnie 14.00, czyli tak, aby skończyć grę przed zmrokiem. Tuż po ogłoszeniu przez Pomorski ZPN nowych postanowień porozumieliśmy się z Sokołem, iż derbowe spotkanie rozegramy w sobotę 26 listopada o godz.11.00. Nie będzie zatem żadnych przeszkód, aby uczestnicy potyczki zdążyli potem spokojnie zasiąść przed telewizorami. Uff!