800 (+2!) meczów Pawła Władyczaka dla Czerwono-Niebieskich09.11.2022r.
Dzień za dniem, trening za treningiem, mecz za meczem, runda jesienna w pełni, chociaż powolutku zbliża się do końca. W pędzie codzienności umknęło nam ważne z punktu widzenia dziejów ekipy znad Debrzynki wydarzenie. Otóż 23 października 2022 r., w wyjazdowej konfrontacji o punkty w klasie okręgowej seniorów z Leśnikiem Cewice, grający trener MKS-u Paweł Władyczak obchodził jubileusz OSIEMSETNEGO występu w drużynie z Grodu Dzika! Bijemy się w piersi i piszemy o tym dopiero dziś, wychodząc z założenia (raczej słusznego w tym akurat kontekście, prawda?), że "lepiej późno niż wcale"...

To wyjątkowy dorobek nie tylko w skali naszego klubu (bezapelacyjnie numer 1 na liście wszechczasów pod tym względem), lecz również w regionie. Mimo, iż nie dysponujemy wiarygodnymi danymi z innych ośrodków (prawdopodobnie jednak w nielicznych przypadkach prowadzi się piłkarzom statystyki...), bez wątpienia nie ma zbyt wielu futbolistów o takim bilansie gier dla jednego zespołu. Kibice w Debrznie (i nie wyłącznie u nas zapewne) doskonale znają historię drogi do rekordu w wykonaniu "Władka", ale godzi się w tym miejscu lapidarnie przypomnieć, iż debiutował w ekipie seniorów z ul. Sportowej 15 lipca 2001 r. w towarzyskiej potyczce z Włókniarzem Okonek (6:2), zmieniając w 65. minucie Romana Nylca. Miał wówczas JUŻ 18 lat i niespełna dwa miesiące, co jak na obecne standardy oznaczałoby dość późny wstęp do piłki seniorskiej.

Premierę od teraźniejszości dzieli ponad 21(!) lat, w trakcie których Władyczak poza rodzinnym miastem grał tylko jesienią 2007 roku (Czarni Czarne). Wprawdzie zbliża się nieuchronnie do czterdziestki, lecz przygotowania do gry, sportowego prowadzenia się, zaangażowania i charakteru mogliby mu pozazdrościć dużo młodsi koledzy i... podopieczni, bo przecież jest ich szkoleniowcem. Meczami ze Skotawią Dębnica Kaszubska (30 października) i Kaszubią Studzienice (5 listopada) udanie rozpoczął dziewiątą(!) setkę oficjalnych występów w MKS-ie, a zdobywając w tym drugim z wymienionych spotkań gola w doliczonym czasie dał sygnał, że wkrótce chce dobrnąć do innej "okrągłej" liczby, a mianowicie 150 bramek dla debrzeńskiego teamu. Krótko, acz dosadnie: SZACUNEK!

Mecze i gole Pawła Władyczaka w ekipie seniorów MKS Debrzno wg podziału na rodzaj rozgrywek:

klasa okręgowa 406 - 74
klasa A 113 - 25
baraże 6 - 2
Puchar Polski 36 - 7
towarzyskie 239 - 38
inne* 2 - 0

Razem: 802 - 146

*spotkania z sezonu 2013/2014 w klasie okręgowej z Koralem II Dębnica i Pomorzem II Potęgowo, wykreślone z ligowej tabeli po wycofaniu się rywali MKS-u z rozgrywek