Z Doliną o mistrzostwo jesieni18.11.2022r.
W niedzielę 20 listopada 2022 r. o godz.13.00 na Stadionie Miejskim w szesnastej serii sezonu 2022/2023 seniorzy MKS-u Debrzno podejmą Dolinę Niepoględzie. To przedostatnia kolejka rundy jesiennej i jednocześnie ostatnia okazja, aby obejrzeć piłkarzy Czerwono-Niebieskich na własnym obiekcie w tym roku. Kibice znowu mogą spodziewać się interesującego widowiska, ponieważ podobnie jak dwa tygodnie wcześniej zagramy mecz na szczycie zestawienia, gdyż na murawie pojawią się lider i wicelider okręgówki.

Co więcej, wygrana teamu z Grodu Dzika zagwarantuje naszemu zespołowi pierwszeństwo w klasyfikacji na półmetku kampanii, bez względu zarówno na wszystkie inne rezultaty tej, jak również 17. kolejki. Jest więc o co grać, bo zajęcie drugi rok z rzędu fotela przodownika rozgrywek po jesieni byłoby sporym splendorem dla drużyny Pawła Władyczaka. Do tego wiedzie droga przez niełatwą potyczkę z Doliną, czyli ekipą, która w poprzedniej edycji przysporzyła sporo problemów emkaesiakom. U siebie wygraliśmy wprawdzie 2:1, lecz wyszarpując tę wiktorię w samej końcówce zawodów, z kolei na wyjeździe zasłużenie ulegliśmy 0:2.

Niedzielni rywale debrzeńskiego teamu odnieśli dotąd dziewięć zwycięstw, przegrali dwa razy (na własnym boisku z Sokołem Wyczechy oraz w Tuchomiu z Myśliwcem), a ponadto trzykrotnie remisowali (w Machowinie i Miastku oraz u siebie z Garbarnią Kępice). Obecnie legitymują się długą, trwającą od 27 sierpnia passą meczów bez porażki i już to uzmysławia, jak ciężkie zadanie może czekać nasz zespół.

MKS w końcówce rundy ma kłopoty kadrowe, wynikające głównie z kontuzji kilku zawodników i trener Władyczak nie dysponuje nadzwyczaj liczną kadrą. W porównaniu z wyjazdem do Machowina do wyjściowej jedenastki powinien wrócić Michał Kawczak, lecz dla przeciwwagi bardzo niepewny niestety jest udział w zawodach Michała Pacholika.

Zapraszamy kibiców, wspierajcie drużynę z ul. Sportowej w tej ważnej konfrontacji, także ze świadomością, że następna ku temu okazja na Stadionie Miejskim dopiero w marcu 2023 roku... Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom, bo zarówno w sobotę, jak i pojutrze prognozy zakładają mróz i co gorsza opady śniegu... Do zobaczenia na meczu!

Dotychczasowe spotkania MKS-u z Doliną i zdobywcy goli dla naszego zespołu:

1. 09.11.2008 r. MKS - Dolina 4:2 (2:1); Staniol, Władyczak, A. Taras, P. Klejdysz; (klasa A)
2. 20.06.2009 r. Dolina - MKS 1:0 (0:0); (klasa A, boisko w Kołczygłowach)
3. 09.10.2011 r. MKS - Dolina 2:1 (2:0), Stalka, I. Nowak; (klasa A)
4. 13.05.2012 r. Dolina - MKS 0:2 (0:0); K. Dudzic, A. Taras; (klasa A, boisko w Kołczygłowach)
5. 14.10.2012 r. MKS - Dolina 5:2 (0:1); Stalka 3, K. Dudzic, Władyczak; (klasa A)
6. 26.05.2013 r. Dolina - MKS 2:7 (1:4); Stalka 3, Sz. Malmon 2, Szawarniak, P. Klejdysz; (klasa A, boisko w Kołczygłowach)
7. 17.10.2021 r. MKS - Dolina 2:1 (0:1); Domański, Szawarniak; (klasa okręgowa)
8. 08.05.2022 r. Dolina - MKS 2:0 (0:0); (klasa okręgowa)

Ogółem: sześć zwycięstw MKS-u, dwie wygrane Doliny, bramki 22-11 na korzyść klubu znad Debrzynki.