Piąte niepowodzenie pingpongistów 27.11.2022r.
Nie ukrywajmy, jeśli gdzieś liczyliśmy na przełamanie złej serii w rozgrywkach IV ligi tenisa stołowego, to właśnie w spotkaniu u siebie z Granitem Koczała. Nic nie wyszło z tych rachub, ponieważ mecz dwóch aktualnie najniżej plasujących się w tabeli zespołów rozstrzygnęli na swoją korzyść goście, wygrywając 8:4. Znowu możemy czuć niedosyt, bo niedzielna konfrontacja wcale nie musiała skończyć się niepomyślnie dla Czerwono-Niebieskich.

Oczywiście pamiętać należy, że koczalanie znacząco zmienili skład w porównaniu z poprzednim sezonem, a nowi zawodnicy (Mateusz Mierski i Arkadiusz Ptaszkowski) podnieśli poziom ekipy Dariusza Antoniuka, lecz i tak wynik jest dla nas sporym rozczarowaniem. Niestety, w grach singlowych nie wystąpił nie będący w pełni sił Mirosław Kisełyczka i miało to rzecz jasna wpływ na ogólną jakość drużyny z Debrzna. Na dodatek przegraliśmy cztery pojedynki po 2:3, żadnej pięciosetówki nie przechyliliśmy na własną stronę i to jest podstawowy klucz do zrozumienia dlaczego komplet oczek pojechał do Koczały.

Prześledźmy jak to przebiegało krok po kroku. Po I fazie zawodów przegrywaliśmy 1:3, a jedynie Daniel Orłowski odchodził od stołu zadowolony po 3:0 z Ireneuszem Brzoskowskim. Sebastian Michno dobrze zaczął bój z najlepszym w szeregach przyjezdnych Szymonem Żyndą, bo wygrał pierwszą partię. Potem wprawdzie gładko uległ w drugiej, lecz w kolejnej prowadził już 8:2... Cóż z tego, skoro to rywal zgarnął tego seta 11:9, a potem także czwartego i zapisał istotną zdobycz. Lech Wrzeszcz wygrywał 2:1 z Ptaszkowskim, grał nadzwyczaj solidnie, a później... klasyczna zapaść, bo jak inaczej nazwać wynik 0:11 w czwartej odsłonie? Nie dał rady także Robert Stroiński (0:3 z Mierskim), ale biorąc pod uwagę poziom prezentowany przez przeciwnika trudno mieć pretensje do debrznianina.

Po grach podwójnych mogliśmy mówić już wprost o katastrofie, bo zrobiło się 1:5... Orłowski ze Stroińskim ulegli 0:3 Żyndzie i I. Brzoskowskiemu, natomiast szczególny zawód sprawili Kisełyczka i Michno, bo mieli pod kontrolą mecz z Mierskim i Ptaszkowskim (2:0), aby oddać oponentom inicjatywę i co za tym idzie trzy kolejne sety...

Gonitwa w celu odrobienia pokaźnych strat udała się jedynie połowicznie. Owszem, poprawiliśmy troszkę wynik, ale to było zbyt mało. Na pewno cenne były dwie wiktorie Michno (głównie z Ptaszkowskim 3:0, jeden z setów do zera) oraz Stroińskiego z I. Brzoskowskim (3:1 po bardzo dobrej grze). Mimo efektownych dla oka, pełnych ciekawych, technicznych wymian pojedynków z Mierskim i Żyndą dwukrotnie po 2:3 przegrywał Orłowski. "Gwarek" z tym pierwszym rywalem miał w czwartym secie meczbole... Do sprawozdania nie weszły już mecze Wrzeszcza z Mierskim (następne 2:3) i Stroińskiego z Ptaszkowskim (duże brawa za 3:1 dla debrznianina).

Kończymy I rundę kampanii 2022/2023 w minorowych nastrojach, bo dzierżymy "czerwoną latarnię" i tak po prawdzie niewiele jest podstaw do optymizmu na dalszą cześć zmagań. Rewanże zaczniemy szybko, gdyż w sobotę 3 grudnia o godz.17.00, meczem na własnym terenie z TS Chojnice, czyli zdecydowanym liderem, który kroczy od wygranej do wygranej...

MKS Debrzno- Granit Koczała 4:8

Punkty dla MKS-u: Sebastian Michno 2, Daniel Orłowski 1, Robert Stroiński 1.

Wyniki poszczególnych gier:

Sebastian Michno- Szymon Żynda 1:3 (11:9, 4:11, 9:11, 7:11)
Lech Wrzeszcz- Arkadiusz Ptaszkowski 2:3 (11:9, 8:11, 11:8, 0:11, 8:11)
Daniel Orłowski- Ireneusz Brzoskowski 3:0 (11:2, 13:11, 11:7)
Robert Stroiński- Mateusz Mierski 0:3 (3:11, 8:11, 7:11)
Orłowski/Stroiński- I. Brzoskowski/Żynda 0:3 (6:11, 10:12, 4:11)
Mirosław Kisełyczka/Michno- Ptaszkowski/Mierski 2:3 (11:4, 11:5, 8:11, 8:11, 5:11)
Michno- Ptaszkowski 3:0 (11:0, 12:10, 11:6)
Wrzeszcz- Żynda 0:3 (10:12, 5:11, 8:11)
Stroiński- I. Brzoskowski 3:1 (8:11, 14:12, 11:6, 11:8)
Orłowski- Mierski 2:3 (11:7, 7:11, 11:6, 13:15, 9:11)
Michno- Arkadiusz Brzoskowski 3:0 (11:3, 11:4, 11:1)
Orłowski- Żynda 2:3 (11:5, 7:11, 11:7, 8:11, 8:11)