Szostek jesiennym rekordzistą30.11.2022r.
Wyborne miesiące ma za sobą najskuteczniejszy obecnie zawodnik MKS-u Debrzno Krystian Szostek, który w rozgrywkach klasy okręgowej seniorów zdobył dla Czerwono-Niebieskich 23 bramki! Oznacza to na tę chwilę trzecią lokatę w klasyfikacji snajperów ligi, za Łukaszem Kościanem (Sokół Wyczechy, 28) i Mariuszem Mikołajczykiem (Pomorze Potęgowo, 24). Co więcej, Krystian "wymazał" jeden z rekordów odnoszących się do całej historii pierwszej ekipy emkaesiaków!

Chodzi o liczbę trafień w rundzie jesiennej, ponieważ dotąd najlepszym piłkarzem naszego klubu pod tym względem był Krzysztof Szawarniak, który w poprzedniej kampanii (2021/2022) miał na półmetku zmagań 20 goli. Warto zauważyć, że Szostek swój dorobek... może jeszcze nieco poprawić, bo pamiętajmy, że spotkanie 16. serii z Doliną Niepoględzie zostało przełożone i odbędzie się dopiero 29 marca. Swoją drogą to premierowy przypadek w dziejach drużyny seniorów, abyśmy potyczkę jesienną rozegrali dopiero w trakcie rundy rewanżowej. Wcześniej zdarzało się odwrotnie, tzn. futboliści MKS-u awansem zaliczali jedną lub dwie konfrontacje z wiosny jeszcze w starym roku.

Wracając do wyczynu Szostka... Jest bardzo bliski pobicia indywidualnego osiągnięcia z całego sezonu (29 bramek w edycji 2021/2022), a jeśli utrzyma strzelecką dyspozycję może zbliżyć się tego, co uczynił w przeszłości Paweł Wegner, który w kampanii 2015/2016 pokonywał bramkarzy 41 razy! Popularny "Diabeł" posiada także rekord wiosny, gdyż we wspomnianych wyżej rozgrywkach zdobył 24 bramki właśnie w II rundzie...

Szostek zagrał w czternastu meczach (anulowanego z Jantarią Pobłocie z drugiej kolejki tutaj nie wliczamy), opuszczając jedynie potyczkę z Garbarnią w Kępicach. Bramki zdobywał w dziesięciu, przy czym trzykrotnie uzyskiwał w pojedynczych zawodach po cztery gole! Było tak w starciach na własnym boisku z GTS-em Czarna Dąbrówka, Pomorzem Potęgowo i KS Włynkówko. Ponadto zaliczył hat tricka w konfrontacji z Brdą Przechlewo, a po dwie bramki strzelił Skotawii Dębnica Kaszubska i Kaszubii Studzienice. Oprócz tego znalazł sposób na golkiperów Gryfa II Słupsk, Piasta Człuchów, Leśnika Cewice i Unisonu Machowino. Zero po stronie zdobyczy odnotowaliśmy w czterech spotkaniach, a mianowicie z Myśliwcem Tuchomie, Czarnymi Czarne, Startem Miastko i Sokołem Wyczechy.

Należy dodać dla całości obrazu wpływu Krystiana na grę zespołu w tym okresie liczbę asyst. Tych uzbierał łącznie jedenaście, więc łatwo obliczyć, że miał bezpośredni udział w 34 spośród 57 bramek MKS-u w tej rundzie, co stanowi aż 59%! Brawo i... czekamy na wiosenne występy!