Cudu nie było, chojniczanie potwierdzili klasę03.12.2022r.
Tylko około 65 minut trwało sobotnie spotkanie pingpongowej IV ligi MKS-u Debrzno z TS Chojnice. W obiekcie Szkoły Podstawowej zetknął się outsider tabeli (czyli niestety my) z bezapelacyjnym liderem rozgrywek, który dotąd oddał w sześciu meczach... trzy małe punkciki, a w poprzedniej konfrontacji w Grodzie Tura Czerwono-Niebiescy wywalczyli z tym rywalem ledwie osiem setów. W kontekście przebiegu rewanżu zupełnie sporo. Teraz było bowiem jeszcze gorzej, bo nasz cały dorobek w drugiej potyczce to "aż"... trzy partie.

Trudno "wycisnąć" w komentarzu po zawodach zakończonych porażką 0:8 cokolwiek istotnego, pozytywnego czy chociażby wyrazistego. Najprościej byłoby napisać formułkę o spotkaniu "bez historii" i będzie to najlepiej oddawać prawdziwy obraz wydarzeń przy stołach. Na nasze małe pocieszenie możemy tylko stwierdzić, iż chojniczanie przerastają ligową stawkę w tym sezonie o co najmniej dwie klasy, udowadniając to regularnie z kolejki na kolejkę.

Te drobne pozytywy (czytaj ogółem trzy wygrane sety) po stronie debrzeńskiej, to m.in. dobry wstęp do pojedynku Daniela Orłowskiego z Maciejem Pawlakiem. Pierwsza partia padła łupem "Gwarka" 11:8, lecz szybko miało się okazać, że były to miłe złego początki, bo w następnych trzech emkaesiak łącznie zdobył czternaście oczek i przeciwnik wartko zapisał na swoim koncie wygraną. W grze podwójnej Orłowski z Robertem Stroińskim urwali trzeciego seta parze Arkadiusz Domachowski/Łukasz Łysak. Poza tym jednak w pierwszym lepsi byli goście (na przewagi), a w drugim i czwartym już znacznie bardziej wyraźnie górowali przyjezdni. Trzecia maleńka zdobycz to wygrana 11:3 Sebastiana Michno z Domachowskim w trzeciej odsłonie ich starcia i całkiem niezła gra w pozostałych, lecz to i tak było zbyt mało, aby pokusić się o choćby honorowy urobek dla zespołu.

W czwartek 15 grudnia o godz.17.00 zmierzymy się na wyjeździe (w Domisławiu) z C.S.T. Czarne, a więc drużyną, z którą MKS wywalczył jedyny dotychczas punkcik w edycji 2022/2023.

MKS Debrzno- TS Chojnice 0:8