SENIORZY › RELACJE
» 22 kolejka - 03.05.2007r.
» Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Motarzyno) - główny, Tomasz Golański (Słupsk) i Łukasz Kolter (Człuchów) - asystenci
(0:0)
MKS Debrzno Swe Pol Link
Bruskowo Wielkie
  0:1 Wojciech Słowacki (78)

4 strzały celne 7
11 strzały niecelne 3
4 rzuty rożne 6
3 spalone 4
13 faule 28
4 żółte kartki 0
0 czerwone kartki 0
0 karne 0
widzów ok. 250

MKS: Rutyna - Ł.Jażdżewski (87 Łopieński), Binkiewicz, Małys, Sieg - Litwiniuk (65 P.Grzechnik), Władyczak, Kisełyczka, Dudek - Wegner, Wójtowicz
Żółte kartki: P.Grzechnik, Wójtowicz, Rutyna, Dudek

Piotr Grzechnik26    21
Tomasz Łopieński4

Grzech nieskuteczności
Raz na wozie, raz pod wozem... Kibice oglądający potyczkę MKS-u z ekipą Swe Pol Link opuszczali stadion miejski potężnie rozczarowani. Po wygranej w Łebie wielu liczyło na pójście za ciosem i kolejne zwycięstwo czerwono-niebieskich. Spotkał ich zawód, bo po wyrównanej rywalizacji jedyne trafienie zadali goście i wywieźli z Debrzna tak cenne punkty.
Można było obawiać się o zestawienie defensywy MKS-u. Trudy meczu w Łebie odczuł Grzegorz Wirkus, ponownie nie mógł wystąpić Ireneusz Nowak (problemy z barkiem), dzień wcześniej cały mecz w juniorach zagrał Andrzej Taras. Obroną kierował zatem Piotr Binkiewicz i wywiązał się ogólnie z tego zadania bardzo poprawnie. Czego zabrakło nam w tym spotkaniu? Chyba przede wszystkim zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych. Wystarczy spojrzeć na statystykę strzałów. Wprawdzie oddaliśmy mniej celnych od rywali, za to aż 11 razy pudłowaliśmy próbując zaskoczyć Huberta Bobę! Może to przesada, ale przecież sam Radosław Wójtowicz niemal w pojedynkę mógł rozstrzygnąć losy rywalizacji. W 64 min. w ciągu kilkudziesięciu sekund najpierw zbyt lekko uderzył w idealnej sytuacji, a po chwili niecelnie główkował z kilku metrów. Jednak najlepszą okazję miał w 80 min., już przy stanie 0:1. "Zola" wyszedł na czystą pozycję i fatalnie przestrzelił, chociaż mógł zapytać Bobę w którym rogu umieścić piłkę w siatce. Próbowali też inni. Aktywny był Paweł Wegner, który "jeździł" z obrońcami bez problemu, ale nie przynosiło to wymiernego pożytku drużynie (aż 6 niecelnych strzałów). Raz przeszkodziła mu też nasza murawa, dzięki której zamiast w długim rogu bramki piłka znalazła się na bocznej siatce, innym razem za szybko zdecydował się na uderzenie. Goście faulowali aż 28 razy, szczególnie Paweł Władyczak i Wójtowicz często padali na murawę po starciach z bruskowianami. Nie były to jakieś brutalne wejścia, raczej sporo drobnych przewinień. Najsprawiedliwszym rezultatem byłby pewnie remis, ale w 78 min. rezerwowy Wojciech Słowacki umieścił z bliska futbolówkę w naszej bramce i ekipa Marka Godlewskiego i Andrzeja Staszewskiego mogła cieszyć się z kompletu punktów. Nam pozostała złość, bo przecież ciągle pozostajemy bez wygranej u siebie na wiosnę. Co więcej, jedyne punkty w Debrznie MKS zdobył z teoretycznie trudniejszymi rywalami od tych, z którymi przegrywał... Złapaliśmy kolejne cztery żółte kartki, przy czym tylko Piotr Grzechnik za faul. Robert Rutyna i Wójtowicz za niesportowe zachowanie, a Grzegorz Dudek za niepotrzebne zupełnie zagranie piłki ręką. To też problem nad którym zawodnicy wreszcie muszą się pochylić, bo jesienią było z tym znacznie lepiej.
(SM)