Łukasz Dudzic17
Tomasz Łopieński45     2
Damian Litwiniuk35   1

Bolesna rzeczywistość
MKS pozostaje wciąż bez wygranej w ligowym meczu na wiosnę. Debrznianie nie sprostali znakomicie grającej w tej rundzie ekipie Pomorza, ulegając bardzo wysoko 0:6.
Wynik nie pozostawia złudzeń - byliśmy w tym spotkaniu zespołem dwie klasy gorszym od rywali. As atutowy potęgowian Henryk Patyk zdobył aż cztery gole wychodząc zdecydowanie na czoło klasyfikacji strzelców okręgówki. Charakterystyczne, że najlepsi snajperzy tego sezonu znacznie poprawiali swój dorobek bramkowy właśnie w meczach z MKS-em. Tak było wcześniej z Robertem Meyerem (Iskra) i Mariuszem Feretyckim (Echo), teraz również to samo uczynił Patyk.
Do 30 minuty, do straty pierwszego gola obserwowaliśmy w miarę wyrównaną grę. Wprawdzie dobrą okazję zmarnował w 16 minucie Łukasz Kotusiewicz, a chwilę później minimalnie chybił Damian Gałka, lecz staraliśmy się odgryzać przeciwnikom. W 20 min. sporo kłopotów uderzeniem z wolnego sprawił Mieszko Sokołowskiemu Kamil Sieg. Z kolei w 25 min. Leszek Beger (zdecydował się pomóc zespołowi przebywając tymczasowo w Debrznie) minął obrońcę i strzelił celnie z 20 metrów. Aktywny na prawym skrzydle był Bartłomiej Lica. Niestety, wystarczył jeden błąd, w tej feralnej trzydziestej minucie, by nieobstawiony Patyk przymierzył w długi róg bramki Roberta Rutyny i zrobiło się 0:1. W 35 min. zostaliśmy skarceni błyskawiczną kontrą, po której Szymon Kozera uderzeniem przy słupku w krótki róg zdobył drugiego gola. W 45 min. Patyk dobijając strzał jednego z kolegów trafił w poprzeczkę.
W II części Pomorze całkowicie przejęło inicjatywę. W 54 min. Damian Mikołajczyk z bliska podwyższył na 3:0. W 62 min. rzut karny dla gości, podyktowany za faul Piotra Binkiewicza na Michale Boreckim, bez skrupułów zamienił na czwarte trafienie Patyk. W ostatnich minutach Patyk skompletował hat-tricka, a następnie dołożył jeszcze swą czwartą bramkę. My w tej fazie rywalizacji odpowiedzieliśmy jedynie rzutem wolnym Ireneusza Nowaka i strzałem Siega, który sprawił dużo problemów Sokołowskiemu. Sędzia Marcin Leśniewski pokazał aż siedem kartek. Od 63 minuty po drugim "żółtku" wyleciał z boiska Michał Nejman, ale w 70 min. siły się wyrównały, bo taki sam los spotkał Binkiewicza. Dla czerwono- niebieskich wiosenna rzeczywistość jest bardzo bolesna. Jak myśleć o uratowaniu klasy okręgowej, skoro zanotowaliśmy bezprecedensową serię siedmiu porażek na własnym boisku, a co gorsza u siebie strzeliliśmy zaledwie jednego gola!
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że jubileuszowy, setny występ w MKS-ie zaliczył Rutyna. Ze zrozumiałych względów atmosfery do świętowania tego faktu jednak nie było... Mimo tak fatalnej passy kibice MKS-u ciągle licznie przychodzą na stadion miejski. Trzech szczęśliwców było w Boże Ciało zadowolonych z powodu wylosowania nagród za kupione bilety/cegiełki. Do tradycyjnych bonów do zrealizowania w Pizzerii-Pubie "Casuci" dołożyliśmy tym razem dzięki pomocy chcącego pozostać anonimowym kibica z Przechlewa bezpłatny spływ kajakowy dla dwóch osób ufundowany przez firmę "Canoe".
W niedzielę 25 maja o godz. 12.30 wyjazdowa potyczka z Chrobrym Charbrowo.