» 1 kolejka - 06.08.2023r.
» Sędzia: Adam Bartosiak (Lębork) jako główny oraz asystenci: Krzysztof Kwiatkowski (Warcimino) i Jakub Gralak (Czarna Dąbrówka)
» Mecz przerwany po 45 minutach z powodu intensywnych opadów deszczu i zalanego boiska, dokończony 6 września 2023 r. o godz.17.00.

widzów ok. 70

MKS: W. Taras (30 Mat. Szajgin)- Lica, Borucki, Stryszyk, Lange- K. Masternak, Władyczak, Szlaga, Pacholik- Sz. Malmon (46 Mucha, 69 Szczubiał), Szawarniak (46 Kawczak, 74 Nykiel)

Do przerwy 0:2
Pechowo zaczęły się rozgrywki sezonu 2023/2024 w okręgówce seniorów dla MKS-u. Spotkanie z Jantarem Ustka zostało przez arbitra Adama Bartosiaka przerwane po 45 minutach, bo murawa Stadionu Miejskiego była kompletnie zalana i niezdatna do gry. W pierwszej połowie lepsi byli goście, którzy schodzili na przerwę z zasłużonym prowadzeniem 2:0...

Trener Krzysztof Dudzic w swoim ligowym debiucie miał w kadrze tylko 15 piłkarzy. Pauzował za czerwoną kartkę Wojciech Marzec, kilku innych zawodników nie mogło być branych pod uwagę w tym meczu z powodów zdrowotnych i stąd niezbyt liczny skład. Nowicjuszem w potyczce o punkty w dorosłym futbolu był po naszej stronie Mikołaj Stryszyk. Szkoleniowiec Jantara Dominik Kaczmarek desygnował do boju bardzo młody zespół, w którym jedynie Bartłomiej Granosik (kapitan, rocznik 1985) i 25-letni napastnik Mariusz Karpiński, znany nam z występów w ubiegłej edycji w Unisonie Machowino, to doświadczeni gracze. Pozostali to młodzieżowcy, czy wręcz juniorzy, w tym cztery osoby z rocznika 2007!

Padało w Debrznie od sobotniego popołudnia, ale była to przez większość czasu wprawdzie dość uciążliwa, lecz jednak tylko mżawka. Boisko przed pierwszym gwizdkiem wyglądało bardzo dobrze i nic nie zapowiadało późniejszych problemów. Już w pierwszej akcji Jantar pokazał, że będzie grał odważnie, gdy po składnym ataku znaleźliśmy się w dużej opresji. W 7 min. bardzo dobre krzyżowe podanie Huberta Lange, do piłki doszedł Kamil Masternak, ale pospieszył się z uderzeniem i golkiper nie miał żadnych problemów z wybronieniem tej próby. W 10 min. Karpiński zdobył bramkę strzałem głową, ale był na minimalnym spalonym. Bliscy szczęścia byliśmy w 19 min., kiedy Krzysztof Szawarniak zagrał na skrzydło do K. Masternaka, ten ładnie dograł przed bramkę do nadbiegającego Szymona Malmona, ale "Digi" na wślizgu nie sięgnął futbolówki...

W 28 min. było 0:1. Efektowna wymiana piłki przez ustczan, prostopadłe zagranie, Karpiński będąc na sam z W. Tarasem uderzył precyzyjnie, płasko i piłka zatrzepotała w siatce. W tym momencie już niemiłosiernie lało, bo mniej więcej trzy minuty wcześniej nad obiektem rozpętało się istne pogodowe piekło, które trwało do zakończenia I odsłony. Byłoby przesadą twierdzić, że na boisku rządził wyłącznie przypadek, ale bardzo trudno było piłkarzom w tych warunkach kleić akcje składające się z kilku celnych podań. MKS miał dwie okazje na wyrównanie. Najpierw w 38 min. do zagranej z głębi pola piłki dopadł Szawarniak i wyszedł na spotkanie z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Z kolei w 41 min. podawał Michał Pacholik, a Szawarniak mocnym uderzeniem wywalczył rzut rożny. Nie potrafiliśmy dogodnych szans zamienić na wyrównanie, za to goście w 43 min. po szeregu błędów naszej defensywy podwyższyli prowadzenie. Patryk Mike będąc jakieś dziesięć metrów od celu pokonał Mateusza Szajgina, który zmienił w 30 min. narzekającego na ból nogi W. Tarasa.

Potem była przerwa, krótka dyskusja w szatni czy grać, czy dać sobie spokój i wreszcie decyzja arbitra o przerwaniu meczu. Zaproponowaliśmy niemal natychmiast termin 30 sierpnia na jego dokończenie, ale ostateczny głos w tej sprawie będzie należał do Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego. Decyzję poznamy 9 sierpnia.