TENIS STOŁOWY
» IV turniej o Grand Prix - sezon 2006/2007
Sławomir Januszewski zwyciężył w klasyfikacji generalnej Grand Prix Debrzna w tenisie stołowym, zaliczając tym samym swoistego klasycznego hat-tricka, gdyż wygrywał także w poprzednich dwóch edycjach. Wprawdzie w ostatnim turnieju tego cyklu zajął "zaledwie" trzecie miejsce (dwie prestiżowe porażki z R.Obarą), ale w kontekście całego sezonu 2006/07 i tak wystarczyło to do końcowego triumfu.
Niedzielne zawody były bardzo udane, bowiem do gry przystąpiło aż 36 miłośników celuloidowej piłeczki. Nie zawiodła nie tylko młodzież z miejscowego Zespołu Szkół i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, ale również pojawili się w Debrznie zawodnicy Sparty Złotów i ULKS Żółtnica, co wydatnie zaostrzyło rywalizację o czołowe lokaty. Rzeczywiście nie brakowało emocji i interesujących gier. Wielkie brawa należą się zwłaszcza Grzegorzowi Karbowiakowi, który zwyciężył w całych zawodach i w klasyfikacji generalnej przesunął się na drugą lokatę! Godzi się przypomnieć, że dotąd hala w Debrznie nie była zbyt szczęśliwa dla złotowianina, bowiem na inaugurację Grand Prix 2005/06 doznał groźnej kontuzji wykluczającej go z występów na wiele miesięcy. Droga do wygranej w IV turnieju nie była dla Grzegorza "usłana różami". Wystarczy powiedzieć, że w półfinale przegrywał on z Sebastianem Michno 0:2 w setach i 7:10 w trzecim, a mimo to "wrócił" do gry i zwyciężył 3:2! Finał mógł być zatem wewnętrzną sprawą debrznian, a zamiast tego Karbowiak poszedł za ciosem i w decydującym pojedynku pokonał Rafała Obarę 3:2. Obara uczestniczył tylko w dwóch turniejach, stąd dość niskie i nieco mylące miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Nie powiodło się tym razem innemu zawodnikowi gospodarzy Sławomirowi Babińskiemu. Najpierw w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Tomaszem Guhsem ze Złotowa, a następnie uległ utalentowanemu młodzikowi Kamilowi Kiljankowi z Żółtnicy, który już w poprzednich edycjach naszej imprezy pokazywał się z dobrej strony. Trzej pierwsi zawodnicy w sezonie 2006/07 otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Burmistrza Debrzna Mirosława Buraka oraz bony pieniężne na zakup sprzętu do tenisa stołowego. Wyróżniono również Mariusza Matejka z Będzina. Miał najdalej na turnieje do grodu nad Debrzynką i za wytrwałość otrzymał pamiątkową statuetkę.
Przyszłość Grand Prix pozostaje otwarta, chociaż skłaniamy się raczej ku organizowaniu tego cyklu jedynie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii open organizowany byłby jeden, może dwa większe pojedyncze turnieje. Warto dodać, że zarząd MKS-u opowiedział się w ostatnich dniach za reaktywowaniem drużyny pingpongowej naszego klubu, mającej uczestniczyć w regularnych rozgrywkach ligowych od sezonu 2007/08. Oznaczałoby to powrót tenisa stołowego w wydaniu ligowym do Debrzna pod szyldem MKS-u po 8 latach przerwy! Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie, jednak "zielone światło" dla pingponga zostało zapalone.