Rywale emkaesiaków w klasie okręgowej04.07.2022r.
W weekend 6/7 sierpnia rozpoczniemy kolejny sezon w klasie okręgowej seniorów. Wiemy z kim przyjdzie konfrontować się Czerwono-Niebieskim z Debrzna w najbliższych miesiącach. Liga ponownie liczy 18 ekip i raczej tak pozostanie na dłużej mimo, iż w 2020 roku, a więc w samym środku koronawirusowego zamieszania, na skutek którego powiększono okręgówkę z 16 do 20 klubów mówiono, że to przejściowe rozwiązanie i w ciągu dwóch lat wrócimy do stanu pierwotnego. Nic takiego jak wiadomo (i o czym informowaliśmy swego czasu) nie nastąpiło.

Aż trzynastu spośród 17 przeciwników podopiecznych Pawła Władyczaka to będą te same drużyny co w sezonie 2021/2022. Drugi rok z rzędu (!) żaden z zespołów czwartoligowych przyporządkowanych terytorialnie do podokręgu słupskiego nie spadł do niższej klasy, ale co jeszcze bardziej niespodziewane nikt również nie awansował z ziemi słupskiej szczebel wyżej... Jedyna wymiana teamów nastąpiła więc między klasą okręgową i klasą A. Degradacja dotknęła KS Włynkówko, GTS Czarna Dąbrówka, Zawiszę Borzytuchom oraz Wybrzeże Objazda, promocję do rozgrywek z udziałem debrznian wywalczyły natomiast Garbarnia Kępice i Unison Machowino (z grupy I) oraz Pomorze Potęgowo i Leśnik Cewice (z grupy II).

Z grona beniaminków najczęściej stykaliśmy się z kępiczanami (trzynastokrotnie), ale ostatnio w edycji 2016/2017, a więc pięć lat temu. Unison jest zespołem kompletnie dla nas zagadkowym, nigdy dotąd z absolutnym nowicjuszem okręgówki nie graliśmy. Pomorze Potęgowo to zupełnie inna historia, bo przecież w kampanii 2013/2014 była nawet w tej miejscowości III liga, lecz potem mieliśmy spektakularny krach, wycofanie z rozgrywek, roczne zawieszenie działalności i "restart" od klasy B... Po mozolnej wspinaczce Pomorze jest z powrotem w okręgówce, a debrznianie spotkali się z tą drużyną dotychczas tylko dwukrotnie, w edycji 2007/2008. Jedenaście meczów liczy z kolei historia kontaktów między nami a Leśnikiem, który po zaledwie rocznej "banicji" zameldował się w klasie okręgowej.

Dla porządku dodajmy, że spadku uniknęła Lipniczanka Lipnica, która na skutek bałaganu z barażami o IV ligę musiałaby opuścić nasz szczebel. Kiedy jednak okazało się, iż Jantar Ustka został w czwartoligowym towarzystwie, pociągnęło to za sobą utrzymanie w okręgówce teamu z Lipnicy.

Słupska klasa okręgowa seniorów w sezonie 2022/2023:

Leśnik Cewice (beniaminek)
Czarni Czarne