GTS zamiast Lipniczanki!23.07.2022r.
Kiedy całkiem niedawno ogłoszono, iż z rozgrywek kasy okręgowej wycofała się drużyna KS Gryf Słupsk i zastąpił ją najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z naszej ligi, czyli KS Włynkówko, było niemal pewne, że do żadnych roszad w składzie okręgówki już nie dojdzie. Nic z tego... Oto tuż przed weekendem gruchnęła wieść, że z występów na tym szczeblu rezygnuje Lipniczanka Lipnica, co pociągnęłoby za sobą pozostanie na tym poziomie GTS-u Czarna Dąbrówka, a więc klubu, który zajął w minionym sezonie szesnastą lokatę w tabeli...

To wszystko muszą zatwierdzić jeszcze odpowiednie komórki związkowe, lecz wydaje się to formalnością. Co więcej, wobec faktu, iż lipniczanie podjęli taką, a nie inną decyzję już po zgłoszeniu się do rywalizacji i po pojawieniu się terminarza, spowoduje to najprawdopodobniej ich degradację do... klasy B, bo tak stanowi regulamin.

Jeśli to co powyżej potwierdzi się, w weekend 3/4 września Czerwono-Niebiescy z Debrzna podejmą na Stadionie Miejskim GTS Czarna Dąbrówka.