Puchar Polski najwcześniej w drugiej rundzie 03.08.2022r.
Źle wspominają rozgrywki pucharowe piłkarze MKS-u Debrzno, gdy weźmiemy pod uwagę poprzednie dwa sezony. Zarówno jesienią 2020 roku (1:1 po dogrywce, karne 2:3 z Czarnymi Czarne), jak i w ubiegłym roku (1:2 z Granitem Koczała) wizyty na boiskach przeciwników kończyły się niepowodzeniem i odpadnięciem już na pierwszej przeszkodzie. Jak będzie w sezonie 2022/2023? Zobaczymy, ale na spotkanie w ramach Pucharu Polski z udziałem Czerwono-Niebieskich przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo jako klub klasy okręgowej nie weźmiemy udziału w I rundzie.

Odbędzie się ona w weekend 13/14 sierpnia. Zaistnieją w niej zespoły grające na co dzień w klasie A i B oraz jedyna ekipa niezrzeszona, czyli podobnie jak rok wcześniej Skra Bińcze. Zwycięzcy potyczek zmierzą się z drużynami z okręgówki w środę 31 sierpnia, ale czy wszyscy przedstawiciele tego szczebla przystąpią wówczas do rywalizacji, czy może tylko część, a reszta dopiero dwa tygodnie później, tj. 14 września, przekonamy się po opublikowaniu komunikatu Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u po meczach rozegranych w przyszły weekend.

Oto pary I rundy:

Skra Bińcze- Kaszubia II Studzienice