Podwyżka sędziowskich ryczałtów04.08.2022r.
Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę dotyczącą podwyżek ekwiwalentów sędziowskich oraz dla obserwatorów i delegatów na zawodach organizowanych na terenie województwa. Tajemnicą poliszynela jest, że dokument został niejako wymuszony przez środowisko sędziowskie i przyjęty w błyskawicznym tempie. Nieoficjalnie mówiło się nawet o groźbie... strajku arbitrów. Ostatnie posiedzenie związkowego gremium odbyło się 25 lipca, a tydzień później w trybie pilnym zajęto się tylko tą jedną kwestią i przyjęto nowe stawki. To nie koniec, gdyż zapowiedziano kolejne zmiany, które wejdą w życie od 1 stycznia 2023 roku, co odzwierciedla osobna tabela.

Co to oznacza dla MKS-u Debrzno? Trójka arbitrów za mecz klasy okręgowej seniorów otrzymywała wiosną 2022 roku (po poprzedniej podwyżce wdrożonej zimą) łącznie 580 zł. brutto, wg teraźniejszej tabeli jest to 630 zł., a w rundzie wiosennej będzie to już 690 zł. Bez zmian pozostała stawka dla sędziego prowadzącego rozgrywki turniejowe w kategoriach "orlikowych" (165 zł. za tego typu zawody) i tak również stanie się od nowego roku, natomiast w przypadku juniorów C1 i D2 (te drużyny mają emkaesiacy) "sprawiedliwy" zarobi 100 zł. za mecz (bez korekt), a wiosną 2023 roku minimalnie więcej, bo 110 zł.