30 lat od seniorskiej premiery09.08.2022r.
To było gorące lato... Wieczorem 8 sierpnia 1992 r. olimpijska reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała z Hiszpanią 2:3 finałowy mecz na igrzyskach w Barcelonie, a nazajutrz, punktualnie o godz.11.00 na boisko w Debrznie wybiegły jedenastki MKS-u i Sparty Złotów, aby rozegrać towarzyską potyczkę, zakończoną remisem 4:4. Obejrzeliśmy wówczas zarazem pierwszy oficjalny występ ekipy seniorów powstałego kilka miesięcy wcześniej (dokładnie 27 marca) klubu, powołanego do życia po postawieniu w stan likwidacji działającego w latach 1946-1992 LKS "Żagiel". Dziś mija dokładnie trzydzieści lat od tamtych wydarzeń...

Mieliśmy do czynienia ze specyficznym czasem, bo trzeba nadmienić, iż wycofanie "Żagla" z rozgrywek klasy A już w trakcie rundy wiosennej sezonu 1991/92 (debrznianie na półmetku byli wiceliderem) skutkowało degradacją do klasy B i nowy klub zaczynał kolejną edycję od futbolowego "czyśćca", jakim bez wątpienia był najniższy szczebel. Tak rodziła się historia Czerwono-Niebieskich, która włącznie z rozegraną w sobotę 6 sierpnia 2022 r. konfrontacją z Myśliwcem Tuchomie (1:0) liczy już 1274 mecze!