Glaner przed "Wioślarzem" nad "Żuczkiem"30.08.2022r.
Doborowa dwunastka miłośników tenisa stołowego przystąpiła do kolejnego turnieju "Pingpongowo nad Żuczkiem" w piątkowe popołudnie 26 sierpnia. Bez wątpienia możemy uznać, że z dotychczasowych wydań tej specyficznej imprezy to było najlepsze. Klimat, poziom gry, wyrównane mecze - wszystko na TAK!

Stawkę drogą losowania podzieliliśmy na dwie grupy po sześciu zawodników, potem odbyła się faza ćwierćfinałowa, a następnie czołowa czwórka systemem każdy z każdym rozstrzygnęła kwestię kolejności na "pudle" i tuż za nim. Łatwo zatem policzyć, że najlepsi uczestnicy zawodów rozegrali po... dziewięć meczów!. Kończyliśmy imprezę już przy zapadających ciemnościach...

Odwiedzili nas m.in. tenisiści z Chojnic i jeden z nich Wojciech Glaner zasłużenie wywalczył pierwszą pozycję. Zaimponował (nie po raz pierwszy) Mirosław Kisełyczka, pseudonim turniejowy "Wioślarz", a to dlatego, iż operował nie tradycyjną rakietką, a wiosłem właśnie... Niebywałe, co Mirek potrafi wyczyniać tym sprzętem z piłeczką, a napisać, że grał widowiskowo i co najważniejsze skutecznie, to jak nie napisać niemalże nic... Trzecie miejsce dla Pawła Pałubickiego, który wyprzedził Tomasza Mikołajczaka (obaj z Wikinga Rychnowy).

Były nagrody (puchary i plecaczki) dla tych, którzy stanęli na podium, a wszyscy otrzymali również pamiątkowe medale. Turniej odbył się w ramach realizacji przez MKS zadania publicznego "Na sportowo to różnorodnie, przyjemnie i zdrowo - 2022" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Wracamy nad jezioro "Żuczek" z tenisem stołowym w 2023 roku? Oczywiście!

Końcowa kolejność

1. Wojciech Glaner (Chojnice)
2. Mirosław Kisełyczka (Debrzno)
3. Paweł Pałubicki (Stare Gronowo)