Mecz kolejki nad Debrzynką17.09.2022r.
W niedzielę 18 września 2022 r. o godz.16.00 w spotkaniu siódmej serii rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno podejmie na Stadionie Miejskim beniaminka ligi Pomorze Potęgowo. Nie ma żadnych wątpliwości, że oceniając zestawienie tej kolejki to właśnie w Grodzie Dzika odbędzie się potyczka zapowiadająca się najbardziej interesująco.

Czerwono-Niebiescy po cennym zwycięstwie w derbach w Czarnem nadal zasiadają w fotelu lidera i naturalnie pragną kontynuować pomyślną passę także w starciu z Pomorzem. Nie będzie to proste, bo odradzający się powoli z roku na rok potęgowianie po awansie do okręgówki radzą sobie w niej więcej niż przyzwoicie, zajmując aktualnie czwartą lokatę. Wprawdzie zaczęli od wysokiej porażki u siebie ze Skotawią Dębnica Kaszubska (0:4), lecz potem już regularnie punktowali, odprawiając dobrze przecież spisującego się Piasta Człuchów (4:2), remisując w Miastku ze Startem po "szalonym" meczu 5:5, także remisując z Garbarnią Kępice 3:3, oraz wygrywając w Jezierzycach z KS Włynkówko (3:1) i na własnym terenie z Leśnikiem Cewice (5:1). Od pięciu serii pozostają niepokonani, co oznacza, iż o wiktorię jutrzejszego popołudnia nie musi być łatwo.

Historia spotkań MKS-u z Pomorzem jest bardzo wątła, ponieważ obydwa teamy grały ze sobą jedynie w edycji 2007/2008, na szczeblu klasy okręgowej, gdy ponieśliśmy dwie wyraźne porażki (1:3 na wyjeździe i aż 0:6 u siebie). Rywale zajęli wówczas trzecią pozycję w tabeli (przegrali potem baraż o awans do IV ligi z Wisłą Tczew 4:5 po dogrywce), MKS przedostatnią, co oznaczało spadek do klasy A. Później drogi klubów już się nie krzyżowały, a to dlatego, że najpierw Pomorze szło mocno w górę (promocja do IV ligi w 2009 roku oraz do III ligi w 2013 roku), a następnie po krachu w 2014 roku i rocznej pauzie w działalności tułało się po klasie B i A, dopiero wiosną 2022 roku wracając na poziom klasy okręgowej. Pomostem między "starą", a obecną ekipą są na pewno postaci Damiana i Mariusza Mikołajczyków. Obaj występowali w Potęgowie w III lidze, a ten pierwszy ponadto w Unii Solec Kujawski i Gryfie Słupsk.

Trener Paweł Władyczak powinien jutro dysponować podobnym składem jak w trakcie spotkania z Czarnymi, z małymi tylko korektami. Na pewno nie będzie w kadrze kontuzjowanych Szymona Szlagi i Norberta Wieszewskiego, z kolei możliwy jest powrót do niej Krzysztofa Szawarniaka. Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Sportowej!