W Pucharze Polski u siebie z Gryfem Słupsk29.09.2022r.
Czwartoligowy Gryf Słupsk rywalem MKS-u w piątej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego! Do bardzo atrakcyjnie zapowiadającej się potyczki dojdzie w środę 12 października o godz.15.00 na Stadionie Miejskim w Debrznie. We wczorajszych meczach praktycznie zabrakło niespodzianek, chociaż niezwykle blisko było do takiego rozstrzygnięcia właśnie w parze, która najbardziej interesowała Czerwono-Niebieskich. Oto w Tuchomiu Myśliwiec prowadził do przerwy z Gryfem 2:0 i taki wynik utrzymywał się także przez ponad 25 minut gry po zmianie stron...

Słupszczanie zdobyli jednak najpierw kontaktowego gola, a następnie w doliczonym czasie doprowadzili do remisu. W dogrywce zaaplikowali z kolei miejscowym aż 5 (!) bramek, tracąc przy tym ledwie jedną i wygrali ostatecznie zdecydowanie, bo 7:3.

28 września odbyło się sześć z zaplanowanych ośmiu konfrontacji, gdyż oprócz rezygnacji z gry Czarnych Czarne podobnie postąpił Sokół Wyczechy, nie jadąc do Kępic. W nadchodzącej rundzie wystąpi pięciu czwartoligowców i trzej przedstawiciele klasy okręgowej. Oczywiście o meczu z Gryfem obszernie napiszemy za niespełna dwa tygodnie, teraz zaznaczamy tylko, iż ostatni raz mieliśmy sposobność zmierzyć się z pierwszym teamem tego klubu w Grodzie Dzika... szesnaście lat temu, we wrześniu 2006 roku. Wszystkie dotychczasowe spotkania z tym rywalem (nie było ich wiele, bo tylko cztery) przypomnimy rzecz jasna w zapowiedzi potyczki pucharowej.

W całej historii gier MKS-u w "turnieju tysiąca drużyn" będzie to dziewiąty przypadek boju z klubem, posiadającym w chwili starcia z debrznianami status IV-ligowy i zawsze zawody odbywały się na naszym obiekcie. Pierwsza była Sparta Złotów (1998 r., 0:5), potem Chojniczanka Chojnice (2005 r., 2:1), Czarni Czarne (2013 r., 3:4), Koral Dębnica (2014 r., 5:2), Pogoń Lębork (2015 r., 3:2 po dogrywce), Jantar Ustka (2015 r., 0:3), Brda Przechlewo (2015 r., 2:3) oraz Start Miastko (2017 r., 0:4). Bilans jest niekorzystny (trzy awanse emkaesiaków, pięciokrotnie lepsze były drużyny goszczące przy ul. Sportowej). Czy zdołamy go poprawić za kilkanaście dni?

Rezultaty IV rundy

Gryf II Słupsk- Jantar Ustka 6:1
Pomorze Potęgowo- Sparta Sycewice 2:3
Czarni Czarne- MKS Debrzno (odwołany, rezygnacja gospodarzy z gry)