Rehabilitacja celem nadrzędnym14.10.2022r.
Po koszmarnej, druzgocącej porażce w V rundzie Pucharu Polski w starciu z Gryfem Słupsk seniorzy MKS-u wracają po kilku dniach do ligowej rzeczywistości i w niedzielę 16 października 2022 r. o godz.13.00 podejmą na Stadionie Miejskim KS Włynkówko. Dla zespołu Pawła Władyczaka będzie to o tyle ważne spotkanie, iż trzeba pamiętać o tym, że 0:10 ze słupszczanami to nie jest w ostatnich tygodniach jedyne niepowodzenie emkaesiaków. Przegrane w lidze z Piastem Człuchów, Startem Miastko i Garbarnią Kępice spowodowały spadek Czerwono-Niebieskich z pozycji lidera aż na siódmą lokatę...

Czas najwyższy na rehabilitację? Oby tak się stało, bo w przeciwnym razie wplątamy się w jeszcze gorsze tarapaty i kiepskie nastroje na sześć serii przed końcem rundy jesiennej. Debrznianie podobnie jak z Gryfem w środę, tak i teraz zagrają bez Michała Kawczaka i Krzysztofa Szawarniaka. Co do innych ewentualnych absencji trudno cokolwiek przewidywać na dwa dni przed meczem, bo jak pokazała całkiem niedawna przeszłość prorokowanie czegokolwiek w tym względzie jest nieco karkołomne. Przyjmijmy jednak, że MKS zaprezentuje się pojutrze debrzeńskiej publiczności w jak najsilniejszym zestawieniu, co pozwoli realnie myśleć o komplecie punktów.

Gramy z KS Włynkówko, czyli ekipą, która tak naprawdę spadła do klasy A w czerwcu, jednak na skutek zawirowań licencyjnych i przesunięć na szczeblu IV ligi i naszej okręgówki zachowała dotychczasowy status. W sezonie 2022/2023 team spod Słupska (rozgrywający mecze w roli gospodarzy w Jezierzycach) radzi sobie słabo. Zajmuje z dorobkiem sześciu oczek przedostatnie, szesnaste miejsce, ale ostatnio odniósł cenną wygraną z Leśnikiem Cewice 3:0, a wcześniej, w połowie września sensacyjnie pokonał Start Miastko 1:0. Tak czy inaczej w tej kampanii najpewniej czeka najbliższych rywali MKS-u twarda walka o uchronienie się przed degradacją.

Zachęcamy kibiców do odwiedzenia obiektu przy ul. Sportowej 1. Mało zapisaliśmy dotąd w annałach oficjalnych gier między nami a teamem z Włynkówka, ale co warto zauważyć wszystkie były "na styku" i trzymały w napięciu sympatyków futbolu. Czy podobnie stanie się teraz?

Wykaz meczów MKS-u z KS Włynkówko i strzelcy goli dla debrznian:

1. 22.10.2017 r. KS Włynkówko- MKS 1:0 (0:0); (klasa okręgowa)
2. 31.05.2018 r. MKS- KS Włynkówko 3:2 (1:1); Sz. Malmon 2, Szostek; (klasa okręgowa)
3. 05.09.2020 r. KS Włynkówko- MKS 3:5 (2:3); W. Taras, Nykiel, Wenda, B. Rutyna, Romanek; (klasa okręgowa)
4. 14.08.2021 r. KS Włynkówko- MKS 3:3 (2:2); Szostek, Szawarniak, Stalka; (klasa okręgowa)
5. 13.03.2022 r. MKS- KS Włynkowko 3:2 (2:1); Kawczak 2, Lange; (klasa okręgowa)

Ogółem: trzy zwycięstwa MKS-u, jeden remis i jedna wygrana KS Włynkówko, bilans bramkowy 14-11 na korzyść Czerwono-Niebieskich.