Balboa Team zwycięski w graniu po zmierzchu29.07.2023r.
Znakomita pogoda, sportowa atmosfera, blisko pięć godzin futbolowej zabawy na debrzeńskim "Orliku" przy Stadionie Miejskim - dosłownie wszystko w piątkowo/sobotni wieczór i kawałek nocy było na ul. Sportowej na TAK. Ósme wydanie imprezy rozgrywanej od 2016 roku udało się wyśmienicie, a o to przecież chodzi w towarzyskich zawodach.

Rozegraliśmy łącznie 24 mecze, w których zdobyto 70 bramek, a w dziesięciu ekipach na boisku pojawiło się aż 88 zawodników. Jak przebiegły zmagania? W grupie A dominowały zgodnie z przypuszczeniami po losowaniu ekipy Balboa Team i Perfecta Złotów, chociaż liczył się także skład o nazwie Bez Piwa To Nie Gram, który dzielnie walczył o awans do półfinału. Również trzy zespoły wyróżniały się w grupie B, gdzie ostatecznie triumfował MKS Debrzno przed Krakenem i PokerTeam Rychnowy. Rychnowianie zdawali się mieć kadrę predestynowaną do zakwalifikowania do najlepszej czwórki, lecz pokpili sprawę w pierwszych dwóch występach zdobywając wtedy tylko punkcik.

Boje o przepustkę do ścisłego finału rozgrzały samych uczestników i publikę. W obydwu przypadkach mecze kończyły się remisami i serią rzutów karnych, wygranych przez Balboa Team oraz MKS, co oznaczało powtórkę sprzed roku, ponieważ właśnie te drużyny zetknęły się wówczas w starciu o pierwsze miejsce. Rewanż udał się Balboa Team, bo pokonał MKS 3:0 i zgarnął główne trofeum. Lokatę na najniższym stopniu podium wywalczyła natomiast Perfecta po minimalnej wiktorii nad Krakenem.

Już w sobotę 29 lipca około pierwszej w nocy pomysłodawca imprezy Krzysztof Dudzic w imieniu organizatorów wręczył puchary czterem czołowym zespołom. Wyróżniono także króla strzelców Wojciecha Węgrzyna (Perfecta), który strzelił aż 8 goli, a ponadto Wojciecha Marca (Balboa Team) jako MVP zawodów i Mateusza Szajgina (również Balboa Team), czyli najlepszego bramkarza. Wśród nagród znalazły się vouchery ufundowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki do zrealizowania na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego nad jeziorem Żuczek, rękawice bramkarskie, piłka oraz markowe, wysokiej klasy... whisky, przekazane przez przyjaciela MKS-u i zarazem zawodnika sekcji tenisa stołowego, grającego też w turnieju nocnym (Kraken) Daniela Orłowskiego ("Best Whisky Market").

Serdecznie dziękujemy za znaczącą pomoc przy organizacji zawodów wielu osobom, a szczególnie Leszkowi Gliszczyńskiemu ("Kwaszarnia Gliszczyński"), który przekazał światowej klasy ogóreczki i kapustę, Wojciechowi Chojeckiemu (i asystującemu mu Piotrowi Szymanówce) za obsługę grilla oraz dwójce sędziów Mariuszowi Hoppe i Arturowi Włochowi z Chojnic.

Biegaliśmy nocą za futbolówką w ramach realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego - Debrzno 2023" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

Balboa Team- SGS Team 3:0

Perfecta- Kraken 2:1

finał

Balboa Team- MKS 3:0