Wygrana pingpongistów na inaugurację!25.09.2023r.
W poniedziałkowy wieczór 25 września tenisiści stołowi MKS-u świetnie rozpoczęli sezon 2023/2024 w czwartej lidze. Debrznianie przywieźli z jak zawsze trudnego terenu w Bytowie efektowne zwycięstwo 8:3, notując świetny wstęp do nowej edycji rozgrywek.

Rywalizowaliśmy z drużyną o nieco zmienionej nazwie w porównaniu z poprzednimi kampaniami, a mianowicie z ZSP Bytovią Jedynką. W zespole gospodarzy wystąpili starzy dobrzy znajomi, a zatem Krzysztof Babiński, bracia Krzysztof i Wiesław Płotek oraz Jarosław Góra. Drużynę znad Debrzynki tworzyli w tym spotkaniu Daniel Orłowski, Mirosław Kisełyczka, Sebastian Michno, Robert Stroiński i nowicjusz w rozgrywkach mistrzowskich Grzegorz Dudek.

Po pierwszej serii gier singlowych emkaesiacy mieli raczej kwaśne miny, bo wprawdzie Stroiński gładziutko (3:0) pokonał Górę, ale przy pozostałych stołach wydarzenia przebiegały nie po naszej myśli, gdyż Kisełyczka uległ W. Płotkowi 2:3, Michno przegrał po bezbarwnym boju 1:3 z K. Płotkiem, a niepowodzenie zaliczył również Orłowski w najbardziej emocjonującym (jak zwykle) pojedynku z Babińskim. W piątej partii "Gwarek" wysoko prowadził, miał aż sześć (!!!) meczboli, a jednak to rywal mógł po ostatniej piłeczce cieszyć się z wygranej. Nie zabrakło, jak to w konfrontacjach Daniela z Krzysztofem także kontrowersji, jak choćby w decydującym secie, kiedy to zawodnicy dość długo spierali się o aktualny rezultat, czyli w sumie bardzo istotną dla końcowego rozstrzygnięcia kwestię.

Przegrywaliśmy 1:3 i trzeba było odrabiać straty. Udało się to błyskawicznie po bardzo dobrych w wykonaniu obydwu debrzeńskich par grach podwójnych. Kisełyczka i Michno zaczęli wprawdzie od niefortunnie przegranego pierwszego seta z K. Płotkiem i Górą, lecz potem w miarę suwerennie radzili sobie w kolejnych odsłonach. Jeszcze cenniejsza była wygrana 3:2 Orłowskiego i Stroińskiego z duetem W. Płotek/Babiński. Remisowaliśmy zatem 3:3 i... jak miało się wkrótce okazać była to dopiero uwertura do jakże pomyślnych wydarzeń w drugiej serii singli.

W nich Czerwono-Niebiescy wygrali bowiem WSZYSTKIE cztery starcia, torując sobie drogę (a nawet autostradę...) do wiktorii w całym meczu! Przede wszystkim rewelacyjny Stroiński odprawił W. Płotka 3:0, a w takim samym stosunku Kisełyczka pokonał Górę. Do tego Orłowski stracił tylko seta w spotkaniu z K. Płotkiem, a Michno po przegranej z kretesem pierwszej partii z Babińskim, okazał się lepszy w następnych trzech, rehabilitując się za słabą postawę w potyczce z K. Płotkiem.

Kropkę nad "i" postawił kilkanaście minut później Orłowski, gdyż wygrał z W. Płotkiem 3:1 i przypieczętował dość niespodziewany, przy tym wysoki triumf teamu z Grodu Dzika. Brawo! Do protokołu nie weszły już równolegle rozgrywane trzy inne single, w których zastępujący Kisełyczkę Dudek przegrał 1:3 z Babińskim, natomiast Michno i Stroiński po 3:1 wygrywali odpowiednio z Górą i K. Płotkiem.

W drugiej kolejce MKS pauzuje, a w trzeciej w sobotę 7 października o godz.17.30 w szkolnej hali w Debrznie podejmiemy Granit Koczała.

ZSP Bytovia Jedynka Bytów- MKS Debrzno 3:8

Punkty dla MKS-u: Robert Stroiński 2, Daniel Orłowski 2, Mirosław Kisełyczka 1, Sebastian Michno 1 oraz w grach podwójnych Orłowski/Stroiński i Kisełyczka/Michno.