Dziewiąty raz pucharowe derby z Piastem28.09.2023r.
11 października 2023 r. (środa) o godz.15.30 w meczu IV rundy Pucharu Polskim na szczeblu podokręgu słupskiego MKS zagra na Stadionie Miejskim z Piastem Człuchów. Poinformowała o tym w swoim komunikacie Komisja ds. Rozgrywek po wczorajszym posiedzeniu.

Człuchowianie to najczęstszy rywal Czerwono-Niebieskich w pucharowej rywalizacji, bo spotkamy się już dziewiąty raz w historii. Co charakterystyczne ZAWSZE spotkania odbywały się w Debrznie i nie inaczej stanie się teraz. Dotychczas czterokrotnie górą byli debrznianie i tyle samo razy awans wywalczył Piast. Emkaesiacy triumfowali w konfrontacjach, które odbyły się w 1994 (3:1), 2012 (3:0), 2014 (6:5) i 2017 r. (5:2), natomiast nasi przeciwnicy okazywali się lepsi w 1992 (2:3), 2005 (1:2), 2009 (0:2) i 2018 r (2:4). W samym Człuchowie ekipa znad Debrzynki grała wprawdzie w ramach Pucharu Polski i to trzykrotnie, ale... nie z Piastem, lecz z Kosmosem Człuchów (1994 r., wygrana 3:1), Koralem Dębnica (2000 r., wiktoria 6:2) i Stars Człuchów (2011 r., zwycięstwo 2:0 po dogrywce).

Wracając do trzeciej rundy i zarazem pierwszej, w której uczestniczył MKS: wygrywali głównie faworyci, nie tylko w starciach ekip z klas niższych z tymi, które grają w klasie okręgowej, ale również w potyczkach, gdzie rywalizowały dwie drużyny z okręgówki. Nie może uchodzić za wielką niespodziankę pewny triumf Słupi Kobylnica w starciu z Garbarnią Kępice, biorąc pod uwagę, jak spisują się w tym sezonie obydwa kluby w swoich ligach. Duże problemy miała Kaszubia Studzienice w Gostkowie, ale w dogrywce udowodniła wyższość, zdobywając aż trzy gole. Przyznajmy też, że nie do końca prostą i lekką drogę do awansu przebyli Czerwono-Niebiescy, którzy do przerwy na stadionie w Dębnicy zasłużenie przegrywali z Liderem 0:1, nie oddając w tym czasie ani jednego celnego strzału na bramkę rychnowian... Na szczęście po zmianie stron obraz gry był już zupełnie inny, dużo korzystniejszy dla zespołu Krzysztofa Dudzica.

Wyniki III rundy

Lider Rychnowy- MKS Debrzno 2:5