Dawid Rudnik triumfatorem pierwszych zawodów... darta13.11.2023r.
Wprawdzie to nie oficjalnie nasz klub, a "tylko" osoby z nim związane podjęły się organizacji premierowego turnieju darta w Debrznie, ale ponieważ delikatnie "maczaliśmy palce" w całym przedsięwzięciu należy wspomnieć o przebiegu i najważniejszych rozstrzygnięciach tej nowatorskiej imprezy w mieście nad Debrzynką.

Jedenastu "śmiałków" (w trakcie doszlusował dwunasty...) zjawiło się w sobotnie popołudnie 11 listopada w holu sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, aby rozegrać te poniekąd historyczne zawody. Na uprzednio przygotowanych profesjonalnych czterech stanowiskach rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie. Poszczególnym meczom towarzyszyły świetna atmosfera, dobry humor i zacięta, sportowa walka o każdego "lega".

W wyniku losowania utworzono dwie grupy, liczące sześć i pięć osób, gdzie konfrontowano się systemem "każdy z każdym". Do czołowej czwórki zakwalifikowało się po dwóch najskuteczniejszych zawodników, którzy rozegrali między sobą półfinały, a następnie spotkania o trzecią lokatę i finał. Zwycięzcą pierwszego w dziejach Grodu Dzika turnieju darta został Dawid "Szkodnik" Rudnik, który w finale pokonał Tomasza Frydrysiaka. Brąz dla Artura Michałowskiego, który w połowie zmagań "przejął" dorobek Michała Pacholika, gdyż ten musiał nieco wcześniej opuścić imprezę. Tuż za podium uplasował się rewelacyjny w rozgrywkach grupowych Norbert Mucha. Poza w/w uczestnikami w zawodach wzięli także udział: Patryk Borkowski, Wojciech Chojecki, Krzysztof Dudzic, Mariusz Góra, Marcin Małys, Wojciech Marczak i Damian Smoliński. Warto zauważyć, że trzech pierwszych darterów otrzymało okolicznościowe statuetki, a dodatkowe trofeum za tzw. najwyższy "checkout" przypadło D. Rudnikowi.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor CKST w Debrznie Oli Karowskiej za udostępnienie miejsca na rozegranie zawodów. W planach są kolejne turnieje w tej ciekawej dyscyplinie, ale... o tym wkrótce, tzn. gdy pojawią się konkrety.