Bilans rundy jesiennej (1) - juniorzy F222.11.2023r.
Rozpoczynamy cykl materiałów podsumowujących występy drużyn reprezentujących MKS w rozgrywkach mistrzowskich pod egidą Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Dzisiaj zajmiemy się najmłodszymi "ligowcami" z Grodu Dzika, a więc juniorami F2. Dzieci z rocznika 2016 (i młodsi) są prowadzeni przez Pawła Wegnera.

Czerwono-Niebiescy w tej kategorii, podobnie jak trzy inne zespoły "orlikowe" naszego klubu, zaliczyli cztery turnieje i jest to zasadnicza zmiana w porównaniu z poprzednią edycją. Przedtem bardzo młodzi zawodnicy wychodzili na boisko trzykrotnie w rundzie, imprez w skali całej kampanii będzie zatem o dwie więcej. To może drobny, ale ważny krok w dobrą stronę.

P. Wegner oraz zastępujący go na zawodach w Chojnicach Bartłomiej Lica dali szansę jedenastu podopiecznym spośród dwunastki zgłoszonej do rywalizacji. W tym gronie było trzech debiutantów-sześciolatków, czyli Antoni Lica, Olaf Seydak i Franciszek Kalla. Sześciu futbolistów zagrało we wszystkich turniejach, a pechowcem rundy można śmiało nazwać Leo Zienkiewicza, który odniósł kontuzję na jednym z treningów i musiał opuścić dwie imprezy.

Oczywiście nie ma tabel, a rezultaty publikujemy wyłącznie dla celów dokumentacyjnych, jednak nie sposób nie zauważyć, iż emkaesiacy więcej niż przyzwoicie radzili sobie w potyczkach z rówieśnikami z Kolejarza Chojnice, Lipniczanki Lipnica, JFA Przechlewo i Lidera Rychnowy. Najlepiej wypadliśmy w zawodach na Stadionie Miejskim w Debrznie, kiedy to ekipa P. Wegnera zdobyła niemal połowę dorobku bramkowego z całej I części sezonu.

Gole strzelało w minionych tygodniach sześć osób, z czego dwóch piłkarzy zdecydowanie wyróżniało się pod tym względem. Filip Tutak i Jakub Jażdżewski to łącznie 32 trafienia, skuteczna była również Iga Wegner (7), a warto podkreślić, że drogę do siatki znalazło też m.in. dwóch wspomnianych wyżej nowicjuszy, tj. Lica i Seydak.

Razem: 4 turnieje, 16 meczów, 13 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka, 41 punktów, bramki 45-18

Turnieje:
Jakub Jażdżewski 4, Antoni Kaszuba 4, Antoni Lica 4, Franciszek Sala 4, Olaf Seydak 4, Filip Tutak 4, Jan Nowaczek 3, Iga Wegner 3, Leo Zienkiewicz 2, Franciszek Kalla 1, Kacper Śledź 1

Nie grał:
Stanisław Wieczorek

Gole:
17- Filip Tutak, 15- Jakub Jażdżewski, 7- Iga Wegner, 3- Antoni Lica, 1- Jan Nowaczek i Olaf Seydak + jeden samobójczy