Tenisiści stołowi z szóstym zwycięstwem! 23.11.2023r.
Znakomicie zainaugurowali drugą część edycji 2023/2024 grający na szczeblu IV ligi pingpongiści MKS-u Debrzno. Czerwono-Niebiescy wygrali w szkolnej hali z drużyną ZSP Bytovia Jedynka Bytów 8:3, kopiując rezultat meczu z wyjazdowej, wrześniowej inauguracji sezonu.

W czwartkowy wieczór emkaesiacy triumfowali zasłużenie, ale spotkanie (tak zresztą jak poprzednie) było zacięte i chwilami bardzo interesujące. Rywalizację zaczęliśmy o 19.30, a zatem z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ goście dojechali do Grodu Dzika tuż przed dziewiętnastą, zmagając się po drodze z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W pierwszej kolejce singli najmniej ciekawie było na stole numer 2, gdzie Mirosław Kisełyczka gładko pokonał Jarosława Górę. Grający obok Daniel Orłowski nie zawiódł w starciu z "niezniszczalnym" nestorem pomorskiego tenisa stołowego Wiesławem Płotkiem, wygrywając 3:1. Lider ekipy znad Debrzynki przegrał tylko trzecią odsłonę (minimalnie, na przewagi), w pozostałych umiejętnie kontrolując sytuację. Mimo początkowych problemów w konfrontacji z Krzysztofem Płotkiem (10:12 w I secie) udało się Sebastianowi Michno zrewanżować temu przeciwnikowi za porażkę przed dwoma miesiącami. 3:1 dla debrznianina i już 3:0 zespołu MKS-u! Czwartego punkciku nie zdołał dorzucić Robert Stroiński, bo uległ 1:3 Krzysztofowi Babińskiemu, ale nie była to łatwa przeprawa dla najskuteczniejszego pingpongisty przyjezdnych. Kluczowe było niepowodzenie Roberta w "szalonej" trzeciej odsłonie (16:18!), potem inicjatywę przejął zawodnik z Bytowa.

Gry podwójne na remis, bo wprawdzie Kisełyczka i Michno szybciutko, bez straty seta, wygrali z K. Płotkiem i Górą, lecz Orłowski ze Stroińskim ulegli 2:3 parze Babiński/W. Płotek. Nasi zawodnicy prowadzili 2:1, rywale jednak wyrównali i mimo początkowego pomyślnego dla duetu reprezentującego MKS przebiegu decydującej partii, finisz należał do ich oponentów.

Następne single rozgrzały obydwie drużyny, bo nie brakowało w nich emocji i zwrotów sytuacji przy stołach. Dla nas w sumie pozytywnych, gdyż z czterech potyczek zapisaliśmy na plus aż trzy. Najłatwiej było Orłowskiemu, który błyskawicznie 3:0 pokonał Górę. Kisełyczka uporał się 3:2 z W. Płotkiem, dominując w czwartej i zwłaszcza piątej partii (11:4!). Falami grali natomiast Michno z Babińskim, bowiem raz jeden, raz drugi pingpongista był górą. Najważniejsze, że koniec końców to debrznianin wytrzymał próbę nerwów, zwyciężając w decydującym secie 11:9! Istny horror zafundowali z kolei obserwatorom Stroiński z K. Płotkiem. Po nieznacznie przegranych dwóch odsłonach Robert szybko odrobił straty. Było 2:2 i co więcej, aż 8:2 dla naszego tenisisty w piątej partii... Niebywałe, ale to zawodnik Bytovii wygrał 12:10...

Ósme oczko, zamykające mecz, niezwłocznie dołożył Orłowski. "Gwarek" potwierdził dobrą formę, nadspodziewanie łatwo odprawiając Babińskiego. Zawsze konfrontacje między tymi zawodnikami dostarczały wielu wrażeń, ale tym razem Daniel nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi: 3:0... Z kronikarskiej powinności odnotujmy również te pojedynki, które nie weszły do sprawozdania. Zastępujący Kisełyczkę Lech Wrzeszcz "zmógł" po dramatycznej walce 3:2 K. Płotka, Michno wygrał 3:0 z Górą, a Stroiński niestety przegrał 0:3 z W. Płotkiem.

Bez względu na wyniki innych meczów będziemy po tej kolejce samodzielnym liderem tabeli. Wszystko dlatego, iż dotychczasowy przodownik klasyfikacji, czyli C.S.T. Czarne pauzuje w nadchodzący weekend. Za dwa tygodnie pewnie obraz rankingu wróci do normy, ponieważ to my zaliczymy przerwę w grze, a team z Czarnego wystąpi w Miastku. Najbliższe ligowe zawody przed pingpongistami MKS-u dopiero 16 grudnia, gdy pojedziemy do Koczały. Czekamy cierpliwie na ustalenie przez gospodarzy godziny rozpoczęcia tego spotkania.

Dziękujemy za pomoc w organizacji potyczki z Bytovią Andrzejowi Rosińskiemu, Danielowi Hnatczakowi, Adamowi Łukaszewskiemu, Grzegorzowi Dudkowi i Danielowi Januszowi.

MKS Debrzno- ZSP Bytovia Jedynka Bytów 8:3

Punkty dla MKS-u: Daniel Orłowski 3, Mirosław Kisełyczka 2, Sebastian Michno 2 oraz w grze podwójnej Kisełyczka/Michno.

Wyniki poszczególnych gier:

Daniel Orłowski- Wiesław Płotek 3:1 (11:9, 11:9, 12:14, 11:7)
Mirosław Kisełyczka- Jarosław Góra 3:0 (11:4, 11:5, 11:6)
Robert Stroiński- Krzysztof Babiński 1:3 (8:11, 12:10, 16:18, 7:11)
Sebastian Michno- Krzysztof Płotek 3:1 (10:12, 11:3, 11:5, 11:7)
Orłowski/Stroiński- Babiński/W. Płotek 2:3 (3:11, 11:7, 11:4, 5:11, 7:11)
Kisełyczka/Michno- K. Płotek/Góra 3:0 (11:3, 11:8, 11:6)
Orłowski- Góra 3:0 (11:4, 11:8, 11:2)
Kisełyczka- W. Płotek 3:2 (11:4, 5:11, 6:11, 11:7, 11:4)
Michno- Babiński 3:2 (11:8, 10:12, 7:11, 11:8, 11:9)
Stroiński- K. Płotek 2:3 (9:11, 9:11, 11:3, 11:5, 10:12)
Orłowski- Babiński 3:0 (11:7, 11:8, 12:10)