Bilans rundy jesiennej (4) - juniorzy E129.11.2023r.
Rocznik 2013 udanie poczynał sobie na ligowych boiskach w I części trwającej kampanii 2023/2024. Zespół Krzysztofa Dudzica z reguły bardzo dobrze radził sobie z przeciwnikami w turniejach związkowych, czego odzwierciedleniem są poniższe dane.

Rywalami Czerwono-Niebieskich były drużyny Tęczy Brusy, Kolejarza Chojnice, Lidera Rychnowy i Sokoła Wyczechy. Najlepiej zaprezentowaliśmy się w trakcie trzeciej imprezy (w Dębnicy), solidnie w Chojnicach, bardzo średnio w Wyczechach, a bodaj najtrudniejsze (oczywiście dla wszystkich uczestników!) ze względu na fatalną pogodę były październikowe zmagania w Brusach.

K. Dudzic dał szansę pokazania się w lidze dwunastu zawodnikom, a troje nie wystąpiło w żadnych zawodach tej kategorii, przy czym Filip Dziubiński pauzował całą rundę, a Filip Nylec i Iga Wegner grali w innych rocznikach. Skład MKS-u w juniorach E1 był stabilny. Dość nadmienić, że aż ósemka futbolistów zaliczyła wszystkie cztery turnieje. Zaznaczmy, że także ośmioro piłkarzy występowało jednocześnie w imprezach juniorów E2, dzięki czemu tych wartościowych sprawdzianów było dla nich naprawdę sporo. Absolutnym wyjątkiem jest tutaj postać Leny Wegner, ale o tej zawodniczce szczegółowo napiszemy osobno przy okazji oceniania dokonań w rundzie jesiennej juniorów D2 i D1.

Trzynaście goli Szymona Kaczyńskiego to najbardziej pokaźny dorobek strzelecki. Na podium, co nie dziwi, znaleźli się także Wiktor Wasyłyk i Aleksander Jarosz, wyróżniający się pod tym względem również w juniorach E2. Aż dziewięcioro futbolistów zdobywało bramki. Tylko bramkarz Szymon Ogierman oraz Wojciech Kudrelik i Wojciech Obarzanek nie mieli sposobności cieszyć się z trafień, ale dwaj ostatni zaistnieli w tej kategorii tylko w jednych zawodach.

Razem: 4 turnieje, 16 meczów, 12 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka, 39 punktów, bramki 43-12

Turnieje:
Aleksander Jarosz 4, Szymon Kaczyński 4, Maksymilian Ogierman 4, Szymon Ogierman 4, Antoni Skępiec 4, Iwo Traczyk 4, Wiktor Wasyłyk 4, Lena Wegner 4, Franciszek Szuber 2, Wojciech Kudrelik 1, Dominik Malmon 1, Wojciech Obarzanek 1

Nie grali:
Filip Dziubiński, Filip Nylec, Iga Wegner

Gole:
13- Szymon Kaczyński, 8- Wiktor Wasyłyk, 6- Aleksander Jarosz, 3- Antoni Skępiec i Franciszek Szuber, 2- Iwo Traczyk, 1- Dominik Malmon, Maksymilian Ogierman i Lena Wegner + dwa samobójcze oraz trzy "bramki" wynikające z walkowera