W derbach na szarym końcu03.12.2023r.
Jest oczywiste, że nie była to pomyślna runda dla drużyny seniorów MKS-u Debrzno. Odzwierciedleniem słabszego okresu dorosłej ekipy Czerwono-Niebieskich jest także bilans spotkań z lokalnymi rywalami. W tym sezonie w okręgówce grają cztery zespoły z powiatu człuchowskiego, po spadku Brdy Przechlewo konfrontacji pomiędzy klubami z naszego regionu jest mniej.

Emkaesiacy w starciach z Piastem Człuchów, Sokołem Wyczechy i Czarnymi Czarne ponieśli trzy porażki, chociaż zwłaszcza w pierwszym i trzecim przypadku szanse na jakąkolwiek zdobycz z pewnością były. Wszystkie potyczki odbywały się na terenie przeciwnika, stąd nadzieja, że wiosną team Krzysztofa Dudzica na Stadionie Miejskim odkuje się za serię przegranych z września i listopada.

MKS grał derby poza domem, zupełnie odmienną sytuację, jeśli chodzi o układ terminarza miał Sokół Wyczechy i trzeba przyznać, że wykorzystał atut gospodarza w stu procentach. Tracił w każdych zawodach po jednym golu, lecz zdobywał dużo więcej i z dziewięcioma oczkami lideruje w małej tabeli uwzględniającej gry w powiecie.

Piłkarze z naszego regionu byli bardzo skuteczni, ponieważ w sześciu meczach padły aż 34 bramki. Wygrywali wyłącznie miejscowi i nie odnotowano żadnego remisu! Trafienia stały się udziałem aż 18 zawodników, a przodownikami rankingu strzeleckiego są na półmetku ligi trzej futboliści z gminy Czarne. Dla Sokoła po cztery gole uzyskali Karol Dołgowski i Damian Kojnecki, z kolei dla Czarnych strzelał Łukasz Jakubowski i były to w ogóle jedyne zdobycze tej ekipy w meczach derbowych. Przykre z naszego punktu widzenia, iż Jakubowski i Kojnecki popisali się hat trickami akurat w konfrontacjach z MKS-em...

Dla porządku uściślijmy, że zagraliśmy jesienią nie trzy, a aż pięć meczów przeciwko drużynom z naszego powiatu. Do omawianej tutaj rywalizacji ligowej trzeba doliczyć dwa boje pucharowe, czyli ten wygrany 5:2 z Liderem Rychnowy w Dębnicy oraz wyraźną przegraną u siebie z Piastem Człuchów 0:3.

Oby rewanże z Piastem, Sokołem i Czarnymi za kilka miesięcy przyniosły radość kibicom Czerwono-Niebieskich po tegorocznych kiepskich doświadczeniach.

Wyniki seniorskich derbów jesienią 2023 r.:

Sokół Wyczechy- Piast Człuchów 3:1
Piast Człuchów- MKS Debrzno 4:2
Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 4:1
Sokół Wyczechy- Czarni Czarne 4:1
Czarni Czarne- MKS Debrzno 3:2
Piast Człuchów- Czarni Czarne 9:0

1. Sokół Wyczechy 9 11-3
2. Piast Człuchów 6 14-5
3. Czarni Czarne 3 4-15
4. MKS Debrzno 0 5-11

Strzelcy