Bilans rundy jesiennej (6) - juniorzy D105.12.2023r.
Drugi rok na dużym boisku rywalizuje w klasie okręgowej ekipa rocznika 2011 (i młodsi) prowadzona przez Norberta Muchę i możemy mówić o delikatnym postępie, jaki obserwujemy z miesiąca na miesiąc, jeśli chodzi o funkcjonowanie zespołu, poszczególnych jego ogniw oraz osiągane rezultaty w rozgrywkach mistrzowskich. Czerwono-Niebiescy, będący od sierpnia (po wycofaniu juniora B2) najstarszym teamem juniorskim w klubie z Grodu Dzika, zajmują po jesieni szóste miejsce w tabeli i wydaje się, że bardziej jest to wynik niedoszacowany niż przeszacowany.

W dziewięciu spotkaniach wywalczyliśmy 12 oczek, mając równy bilans zwycięstw, remisów i porażek (po trzy). Prędzej jednak traciliśmy punkty mogąc zwyciężać w wyrównanych meczach, niż je zdobywaliśmy, biorąc pod uwagę przebieg potyczek. Wymienić tu trzeba bez wahania wyjazd do Niepoględzia (3:3), konfrontację z U-2 II Bytów u siebie (4:4 przy prowadzeniu 4:0), remis 3:3 w Kępicach, czy nawet zamykającą rundę wizytę w Tuchomiu, gdzie dość długo wygrywaliśmy 1:0. Tych zdobyczy powinno być zatem sporo więcej i nie jest to zaklinanie rzeczywistości.

Debrznianie ustanowili niejako po drodze klubowy rekord ligowy, gromiąc na Stadionie Miejskim Tęczę Brusy 24:0. Naturalnie inna to jest okręgówka niż w kampanii 2022/2023. Wówczas była mowa o 13-drużynowej grupie, w której dominowały bardzo mocne teamy AP Karol Piątek Luzino i U-2 Bytów, grała także drużyna JFA Przechlewo, dzisiaj występująca wyłącznie w nominalnym dla siebie roczniku 2012. Obecnie w klasyfikacji dominuje Start Miastko, mający "autostradę" do ligi wojewódzkiej i zapewne nie przeszkodzi w tym wpadka w ostatniej jesiennej serii gier z Kolejarzem Chojnice (2:3). Należy zaznaczyć, że to właśnie z ekipą miastecką emkaesiacy zagrali bardzo dobre zawody, ulegając wprawdzie 3:6, lecz po ładnej dla oka i stojącej na dobrym poziomie grze z obu stron.

Mucha wypróbował w I rundzie aż dziewiętnastu zawodników. Siedmiu kolejnych nie zagrało o punkty, z czego czterech występowało w młodszym roczniku, a jeden (Filip Szczepański) leczył kontuzję i stąd jego długotrwała absencja. Siedmiu futbolistów zaliczyło komplet (9) meczów, trzech następnych opuściło po jednym spotkaniu. Tę grupę bezsprzecznie możemy uznać za trzon ekipy znad Debrzynki, dodając może jeszcze do tego grona Jan Pająka. Wspominaliśmy przy okazji bilansowania dokonań młodszych roczników o Lenie Wegner. Grała w aż czterech (!) drużynach MKS-u (oczywiście z zachowaniem rozsądku dotyczącego czasu spędzanego na boisku) i chociaż macierzystym dla niej zespołem był ten rocznika 2012, udanie pokazała się na wielu frontach rywalizacji. W minionych miesiącach odnotowaliśmy trzy debiuty. Nowicjuszami byli Alan Roma (jeden z dwóch piłkarzy "późnodojrzewających"), Wiktor Rohde (jeden mecz chłopca przebywającego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Debrznie) i Danił Horelik (Ukraina), który wreszcie oficjalnie mógł dołączyć do ekipy po przebrnięciu przez klub proceduralnych raf.

Jesiennym królem polowania i to nie tylko w tym roczniku okazał się Piotr Pałubicki, strzelec 24 goli. Czyni go ten okazały dorobek liderem w klubie znad Debrzynki, licząc wszystkie ligowe drużyny, włącznie z seniorami. Oczywiście to miano symboliczne, ciekawostkowe, gdyż niezwykle trudno porównywać snajperskie wyczyny w różnych kategoriach wiekowych. Oprócz "Pałby" jeszcze dziewięciu zawodników przynajmniej raz zdobyło w lidze gola. Warto podkreślić nadzwyczaj dobrą skuteczność Igora Begera, drugiego (po Romie) zawodnika uprawnionego do gry jako "poźnodojrzewającego". Igor uzyskał 12 trafień i udowodnił, że dużo lepiej, swobodniej jest mu dane radzić sobie na murawie w tej drużynie, niż poprzednio, gdy przez pokaźny czas był "skazany" na występy z rok i dwa lata starszymi kolegami.

Na ziemi słupskiej w juniorach D1 mamy dwie grupy, a ta pierwsza liczy podobnie jak nasza 10 drużyn. Tam zmagania o awans są ciekawsze, ponieważ na półmetku Jantar Ustka i Pogoń Lębork mają po 23 punkty i to między tymi klubami niemal na pewno rozstrzygnie się kwestia pierwszeństwa w rozgrywkach.

Razem: 9 meczów, 3 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki, 12 punktów, bramki 56-32

U siebie: 5 spotkań, 2 wygrane, 1 remis, 2 przegrane, 7 punktów, gole 45-20

Wyjazd: 4 spotkania, 1 wygrane, 2 remisy, 1 przegrane, 5 punktów, gole 11-12

Mecze:
Igor Beger 9, Jan Bielecki 9, Aleks Czyżykowski 9, Antoni Litwiniuk 9, Martyna Nagibor 9, Piotr Pałubicki 9, Olaf Szydłowski 9, Michał Bieszczad 8, Jakub Lemańczyk 8, Daniel Urban 8, Jan Pająk 7, Nikodem Lisowski 6, Franciszek Osięglewski 6, Alan Roma 5, Lena Wegner 4, Ksawery Byłeń 3, Franciszek Zaparuszewski 3, Danił Horelik 2, Viktor Rohde 1

Nie grali:
Patryk Andrearczyk, Hubert Dunikowski, Oliwer Grabusiński, Wojciech Laskowski, Ksawery Mamedow, Szymon Ogierman, Filip Szczepański

Gole:
24- Piotr Pałubicki, 12- Igor Beger, 4- Nikodem Lisowski i Franciszek Zaparuszewski, 3- Aleks Czyżykowski, Antoni Litwiniuk i Jan Pająk, 1- Jan Bielecki, Michał Bieszczad i Daniel Urban