Pięć turniejów w nadchodzący weekend!07.12.2023r.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend (8-10 grudnia) będziemy mieli do czynienia z czasem obfitującym w największą liczbę halowych imprez dla dzieci ćwiczących w Akademii Piłkarskiej MKS-u, jakie znajdują się w kalendarzu zimy 2023/2024. Otóż Czerwono-Niebiescy wezmą udział w aż pięciu turniejach, z czego cztery odbędą się poza Debrznem, a w jednym przypadku jesteśmy gospodarzem.

O zawodach świąteczno-noworocznych dla rocznika 2017, które zorganizujemy jako pierwszą odsłonę cyklu składającego się z siedmiu części napiszemy oddzielnie jutro, dziś skupimy się na wyjazdowej aktywności debrznian. Zaczną zawodnicy z roczników 2010/2011, którzy w piątek 8 grudnia (godz.15.30) pod wodzą Norberta Muchy pokażą się w Człuchowie na imprezie pod nazwą "Piast Cup". Emkaesiacy wystąpią w grupie A, gdzie spotkają się kolejno ze Spartą II Złotów, Piastem i Spartą 2010 Złotów. Drugą grupę tworzą Piast II, Sparta, GTS Lipka i Kolejarz Chojnice.

Sobota 9 grudnia to wizyty w Człuchowie i Chojnicach. W stolicy powiatu od godz.9.00 zaprezentuje się rocznik 2012 szkolony przez Bartłomieja Licę. Zagramy w grupie B, a rywalami będą ekipy Bytovii Bytów, U-2 II Bytów i Bałtyku Koszalin. W grupie A znalazły się Piast, Borowiak Czersk, Bałtyk II i U-2. Z kolei w Grodzie Tura o godz.9.30 wystąpi rocznik 2016, trenowany przez Pawła Wegnera. Zespół debrzeński umiejscowiony w grupie B skonfrontuje się z Kolejarzem Chojnice, Tęczą Brusy oraz Mustangiem Ostaszewo, natomiast w grupie A spotkają się Chojniczanka III Chojnice, Olimpia Grudziądz, Rawys Raciąż i Piast Człuchów. Dodajmy, iż będziemy mieli do czynienia z tzw. turniejem wstępnym "Dziecięcej Gali Piłkarskiej", a finałowe zawody w tej kategorii wiekowej widnieją w terminarzu pod datą 4 lutego.

Niedziela to oprócz naszej imprezy dla sześciolatków także trzecia w ciągu trzech dni krótka podróż do Człuchowa. 10 grudnia od godz.8.40 przewidziano tam rywalizację rocznika 2013 z udziałem dziesięciu drużyn. Team Krzysztofa Dudzica napotka na turniejowej drodze w grupie A Jantar Pawłowo, Chojniczankę Chojnice, Wdę Świecie i Piasta. W grupie B znalazły się drużyny Borowiaka Czersk, Kolejarza Chojnice, Piasta II, Beniaminka 03 Starogard Gdański i Marko Gol Gdańsk.

Emocje i mnóstwo futbolowych wrażeń pod dachem gwarantowane!