Dobry występ debrznian, Chojniczanka najskuteczniejsza14.01.2024r.
Treściwie spędzili sześć godzin w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie zawodnicy ośmiu drużyn z rocznika 2013 (i młodsi) w piątej odsłonie imprez świąteczno-noworocznych organizowanych przez nasz klub. 28 meczów, sporo interesujących potyczek, stojących chwilami na bardzo dobrym poziomie - tak wyglądała niedziela 14 stycznia w obiekcie przy ul. Królewskiej.

Bardzo dobrze grały obie ekipy Chojniczanki Chojnice, udanie pokazali się także Czerwono-Niebiescy szkoleni przez Krzysztofa Dudzica, a niewiele ustępowały czołowej trójce zespoły Piasta Człuchów i Startu Jastrowie. Trenerzy uznali za najlepszego zawodnika imprezy Jana Dudka (Start), najlepszym bramkarzem był natomiast Igor Gierszewski (Chojniczanka). Znakomitą formę strzelecką pokazał Kacper Sielski (Chojniczanka), który snajperską koronę włożył z imponującą liczbą aż czternastu goli!

Wyróżniono również następujących piłkarzy: Paweł Partyka (Chojniczanka), Wojciech Kudrelik (MKS), Paweł Morzuch (Chojniczanka II), Oliwia Przyszlak (Piast), Nadia Hołubek (Start), Julia Szulc (POS Wałcz), Samuel Kak (Tęcza) i Igor Szaryński (Kolejarz). Nagrody (medale, statuetki, patery) wręczali burmistrz Debrzna Wojciech Kallas i trener-koordynator Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno Paweł Władyczak.

Jak wspomnieliśmy wyżej futboliści MKS-u z powodzeniem radzili sobie w tych zawodach. Odnieśli cztery zwycięstwa, dwukrotnie remisowali (z Piastem i Startem), przegrywając jedynie (lecz trzeba to przyznać, iż wyraźnie) z pierwszym teamem Chojniczanki.

Aby turniej mógł sprawnie przebiegać niezbędna była pomoc wielu osób. Dziękujemy za to Rodzicom dzieci z drużyny MKS-u rocznika 2013, sędziemu Piotrowi Glazikowi ze Starogardu Gdańskiego, Jakubowi Majkowskiemu (opieka medyczna) oraz obsłudze hali, czyli Ewie Knop, Klaudii Knop i Markowi Michalkowi. Ukłony do samej ziemi kierujemy natomiast w stronę Jakuba Szyszki, bo gorący żurek był wprost wyśmienity!

Rezultaty spotkań i strzelcy bramek dla MKS-u:

Chojniczanka Chojnice - Chojniczanka II Chojnice 1:1
Kolejarz Chojnice - Tęcza Brusy 1:1
MKS Debrzno - Piast Człuchów 0:0
POS Wałcz - Start Jastrowie 0:2
Chojniczanka Chojnice - Kolejarz Chojnice 10:0
Tęcza Brusy - MKS Debrzno 0:5 (Kudrelik 3, Traczyk 2)
Chojniczanka II Chojnice - Start Jastrowie 0:0
Piast Człuchów - POS Wałcz 3:0
MKS Debrzno - Chojniczanka Chojnice 0:4
Kolejarz Chojnice - Chojniczanka II Chojnice 0:3
POS Wałcz - Tęcza Brusy 2:0